Держпраці і ГФС по команді прем’єр-міністра України Володимир Гройсман влаштували масштабні перевірки на підприємствах.

В Україні почалася «детінізація» найманих працівників. Кількість офіційно працевлаштованих на деяких підприємствах стало рости в геометричній прогресії.

Володимир Гройсман доручив Держпраці і Державній фіскальної службі (ДФС) перевірити будівельні компанії на предмет легального працевлаштування працівників і сплати податків.

«Забудовникам сьогодні крім проблеми подорожчання будматеріалів доводиться, як то вирішувати питання зі зростаючими витратами на оплату праці. Різке підвищення цін на житло для них виходом не є, так як через невисокий платоспроможного попиту це може привести до падіння продажів. Ось вони і економлять, оформляючи працівників нелегально », – пояснив ситуацію експерт консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
 
За його словами, аналогічні мотиви і в інших галузях. В результаті держава недоотримує сотні мільйонів гривень. Перевірки дадуть владі можливість дещо збільшити надходження в бюджет і Пенсійний фонд.

В прес-службі ДФС UBR.ua повідомили, що тільки під «будівельні інспекції» в план перевірок на жовтень було додатково включено 78 компаній. І тільки за 5 днів цього місяця було офіційно оформлено більше працівників (в порівнянні з вереснем): в будівництві – в 2,6 рази, 4 283 працівників; в торгівлі – в 3,6 рази, 12 441 працівник; в ресторанному господарстві – в 5 разів, 8 085 працівників.

Заступник глави Держпраці Ігор Шумелюк запевнив, що його організація активно перевіряла бізнес і до вказівок прем’єра – порушення виявляли в 70% інспектованих підприємств. За січень-липень 2018 р ревізори перевірили 9 тис. компаній, і зафіксували порушення в 6,8 тис.

Більшість з них було пов’язано з оплатою праці – зарплатами в конвертах. Другий гріх – нелегальне працевлаштування: відсутність трудових договорів з працівниками. За кожного неоформленого працівника компанії загрожує штраф в розмірі 30 мінімальних зарплат (111,6 тис. грн.).

Активізацію ревізорів Держпраці пояснюють не тільки бажанням влади максимально легалізувати бізнес і збільшити його відрахування до держбюджету, а й спробами захистити людей: «В Україні в останні час зростає середня зарплата в гривневому і валютному еквіваленті. Це повинно підвищити привабливість працевлаштування на батьківщині перед заробітками за кордоном, які часто нелегальні. Однак зайнятість повинна бути офіційною, щоб люди могли претендувати на гідні пенсії та соціальні виплати на батьківщині», – підкреслив голова комітету економістів України Андрій Новак.