3 березня на центральних вулицях Києва можна буде спостерігати незвичайне дійство. Від будівлі Верховної Ради у напрямку до Адміністрації Президента пройде процесія, що складається з працівників секс-індустрії.
Популярне: Що ж тепер буде? Курс доллара росте на очах, дізнайтеся, що нас чекає до кінця березня
Більш докладно про цей марші секс-працівників, нам розповів один з ініціаторів цієї акції, виконавчий директор благодійної організації "Всеукраїнська Ліга "Легалайф" Ірина Семенюк.
"Цей марш ми вирішили провести саме 3 березня, у Міжнародний День прав секс-працівників, – розповіла вона нам. – Під стіни Верховної Ради вийдемо не тільки ми, а й наші партнери, наприклад, представники Альянсу громадського здоров'я. Головне завдання – це домогтися ініціації декриміналізації та легалізації проституції".
За словами Ірини, на мітинг вийде від 50 до 200 представників найдавнішої професії.
"Будуть і хлопці. Сподіваємося, міська влада виконають наше прохання і забезпечать охорону, – зазначила вона. – Ми домовилися, що ті, хто хоче зберегти анонімність будуть у масках, але будуть і ті, хто не соромиться свого вибору, вони будуть з відкритими обличчями".
Питання про легалізацію проституції в Україні піднімалося неодноразово. Останній раз у парламенті таку ініціативу реєстрував член фракції БПП Андрій Немирівський у 2015 році. Тоді законопроект був відкликаний.
"Введення декриміналізації секс-послуг в Україні має відбуватися з урахуванням громадської думки, – розповів Знай.ua депутат. – Одночасно з її легалізацією буде введено: обмеження за віком для осіб, які будуть надавати такі послуги, місця надання, медичний захист клієнтів і секс – працівників, обмеження реклами та інших аспектів, які стосуються легалізації цієї сфери послуг ".
Немирівський додав, що легалізація передбачає санкціонування усіх аспектів секс-індустрії: самих жінок, так званих клієнтів і сутенерів, які відповідно до вимог легалізації трансформуються у третю сторону бізнесменів та законних підприємців у сфері сексуальних послуг.
"Легалізація або декриміналізація секс-індустрії також перетворює будинки розпусти, секс-клуби, масажні салони та інші об'єкти заняття проституцією у законні місця, де комерційні сексуальні послуги можуть законно процвітати з декількома обмеженнями", – зазначив парламентарій.
При цьому Андрій Немирівський погоджується, що в нинішній час провести цей закон буде дуже складно, оскільки є багато зацікавлених людей, яким вигідно, щоб все залишалося, як є.
"Це колосальний дохід, який отримує поліція і бандити, – сказав він. – Вирішувати це питання потрібно обов'язково, але як саме – має обговорити суспільство".
У свою чергу суспільство не склало певної думки з цього приводу. І досі не знає, де буде правильно поставити кому у фразі "легалізувати не можна засудити". Багато хто захоплюється розвитком європейців, їх свободами, але, коли заходить мова про легалізацію проституції – відразу висловлюються проти.