Регламентний комітет Верховної Ради звернувся до голови парламенту Дмитра Разумкова щодо скасування пов’язаних з виконанням депутатських повноважень виплат за листопад 81 народному депутату.
Про це йдеться в рішенні комітету від 12 грудня.
«Комітет вирішив звернутися до голови Верховної Ради України Разумкова Дмитра Олександровича з поданням про видання розпорядження, відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 33 закону України« Про статус народного депутата України », – записано в документі.
«Відповідно до прийнятого закону, виплат позбавляються нардепи, які протягом місяця без поважних причин не брали безпосередньої участі в більш ніж 30% голосувань на пленарних засіданнях і не брали безпосередньої участі в понад 50% засідань комітетів Ради», – йдеться в постанові.
Також комітет оприлюднив список нардепів- «прогульників» за листопад місяць 2019 року:
До нього увійшли: Порошенко Петро Олексійович, Балога Віктор Іванович, Рабинович Вадим Зіновійович, Дубинський Олександр Анатолійович, Ківа Ілля Володимирович та інші нардепи.
По всій видимості, Петро Порошенко ще не до кінця усвідомив, що більше не є президентом. Колишній глава держави, а нині депутат Верховної ради, поводиться дещо нахабно і гордовито. Керівництво парламенту втомили безпардонні його витівки, та і решти депутатів.
Однин з обов’язків депутата Верховної Ради – відвідувати засідання. Відсутність можлива лише з поважних причин: відрядження або хвороба. Але парламентські правила колишньому президенту Петру Порошенко, мабуть, не писані.
Політик взяв за норму прогулювати засідання Ради. Байдуже ставлення до депутатських обов’язків влетить Порошенку в копієчку, як зазначають користувачі соціальних мереж, Ірина Геращенко, соратниця Порошенка постійно акцентує увагу на спізненнях, та прогулах нардепів, а також говорить про етику депутатів, то її патрона це не стосується? Цього разу напевно змовчить.
Нагадаємо, у жовтні парламент ухвалив, а президент Володимир Зеленський підписав закон про позбавлення народних депутатів права на фінансове забезпечення, якщо вони без поважної причини не голосуватимуть або пропускатимуть засідання комітетів.
Кошти, які відшкодовуються народному депутату України на здійснення депутатських повноважень, відповідають розміру заробітної плати народного депутата, але не входять до структури заробітної плати.