Президент Володимир Зеленський зустрівся з сім’ями чотирьох військових, яким були присвоєні звання Героя України посмертно.

Про це інформує Офіс Президента.

Глава держави зауважив, що сьогодні має честь передати найвищі нагороди родинам за подвиг їхніх рідних і близьких.

«Ваші рідні віддали своє життя за Україну. Хтось звільняв схід нашої держави від ворога, бився під Попасною, Лисичанськом, Сєвєродонецьком, але не вийшов з оточення під Іловайськом. Хтось на околиці Луганщини, в зоні АТО, віддав життя заради своїх побратимів. Хтось брав участь у миротворчих місіях України, миротворчих місіях ООН і зберіг багатьом життя. А хтось до останньої хвилини відбивав наш український Донецький аеропорт. На жаль, цих людей сьогодні немає. З великою повагою прийміть ці нагороди достойних героїв. Для нас нагорода, що ми живемо з такими людьми в одній країні, а для вас ця нагорода – велика подяка й уклін від усього українського народу», – зазначив Володимир Зеленський.

В свою чергу, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний наголосив, що робота з нагородження українських героїв триватиме – «всіх дітей, чоловіків та батьків героїв, які не повернулися, обов’язково згадаємо й відзначимо».

«Зроблено найголовніше – відновлено справедливість, і люди, яких з нами, на жаль, вже немає, отримують те, на що вони заслужили… Дякую вам за мирне небо й можливість для мене тут стояти та спілкуватися з вами», – сказав Валерій Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ також висловив подяку Президентові за те, що сприяє збереженню пам’яті про загиблих воїнів.

Так, звання Героя України було присвоєно полковнику запасу Миколі Верхогляду, який був учасником Миротворчих сил ООН у колишній Югославії в 1995-1996 роках.

Указом Президента № 630 від 10 грудня 2021 року удостоєний звання Героя України посмертно полковник Павло Півоваренко. Володимир Зеленський вручив високу державну нагороду його дружині Світлані та синам – Євгену й Максиму.

Президент України передав орден «Золота Зірка» батькам солдата Петра Полицяка – Вірі та Петру. Захисник нагороджений званням Героя України посмертно Указом № 620 від 3 грудня 2021 року.

Також Зеленський передав нагороду солдата Рустама Хамраєва його сину Алішару та батькам Антоніні й Шонійозу.