Італієць Бруно Гранді, який очолював Міжнародну федерацію гімнастики з 1997 по 2016 рік, помер на 86-му році життя, повідомляє прес-служба організації. Гранді помер після хвороби в Італії.

Гранді займався спортивною гімнастикою і входив до складу юніорської збірної Італії, працював тренером і функціонером. З 1977 по 2000 рік він очолював Федерацію гімнастики Італії і з 1987 по 2005 рік був віце-президентом Національного олімпійського комітету (НОК) Італії. З 2000 по 2004 рік він був членом Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

Гранді прийняв мінімальне вікове обмеження для атлетів, які виступають на міжнародних змаганнях: 16 років для жінок і 18 років для чоловіків. Дане обмеження дозволило скоротити кількість травм і в багатьох випадках запобігти перенапруження організму спортсменів в дитячому віці. Також він був ініціатором створення Фонду солідарності для допомоги тим спортсменам, які отримали серйозні травми або стали жертвами катастроф. До кінця терміну повноважень Гранді кількість країн – членів FIG зросла з 120 до 150. У 2001 році Гранді був включений до Міжнародної зали слави гімнастики.

Нагадаємо, що влітку в Йоганнесбурзі був застрелений колишній футболіст збірної ПАР Марк Батчелор. Злочин було скоєно біля будинку футболіста, який якраз повертався додому. За даними поліції, обстріл відбувався з напівавтоматичної зброї, 7 куль потрапили в жертву.