Колишній ватажок терористів Ігор Стрєлков-Гіркін визнав участь російських військовослужбовців у протистоянні на Донбасі, назвавши їх "відпускниками".

Розповідаючи про прорив кордону України в напрямі Маріуполя у кінці серпня і про те, хто це вчинив: "відпускники" чи "ополченці", Стрєлков сказав:

"Окремі підрозділи ополчення були їм підпорядковані. Але в основному на Маріуполь наступали "відпускники". Коли вони пішли, хиткими були і лінія фронту, і можливості",– повідомив він.

Зі слів Стрєлкова, Донецьк вдалося втримати лише завдяки російським "відпускникам".

"Якби ми залишилися в Слов'янську, то через тиждень, максимум через два, Донецьк би упав. А вийшовши, ми сорок діб тримали Донецьк до приходу "відпускників". Хоча останні дні були просто відчайдушні",– розповів він.

Колишній лідер бойовиків також взяв на себе відповідальність за початок протистояння на Донбасі.

"Але спусковий гачок війни все-таки я натиснув. Якби наш загін не перейшов кордон, в результаті все б скінчилося, як у Харкові, як в Одесі. Було б кілька десятків убитих, обпалених, заарештованих. І на цьому б скінчилося. А практично маховик війни, яка до цього часу триває, запустив наш загін",– заявив Стрєлков.

Окрім того, Гіркін розповів:

"Ми змішали всі карти на столі. Всі! І зі самого початку ми почали воювати всерйоз: знищувати диверсійні групи "правосєков". І я несу особисту відповідальність за те, що там відбувається. За те, що досі Донецьк відстрілюється, – я несу відповідальність. За те, що Слов'янськ залишений, звичайно, я несу відповідальність. І за те, що він не звільнений, я теж несу відповідальність".

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Ваші новини