Як заявив командир роти зі складу батальйону “Свобода”, лейтенант Нацгвардії Євген Оропай, контрнаступ це завжди втрати. Він просить не радіти передчасним перемогам.
За його словами, у мирних міста та селах зараз дійсно спокійно, адже захисники Сил оборони України з величезною звитягою стоять і боронять кордони, не даючи ворогу знову підійти до Києва, до інших міст, де знаходяться їхні сім’ї та домівки.
“Росія – це ворог, який заздрить нам всю історію нашої непереможної та вільної країни. Вони постійно зі зневагою ставляться до нашої нації, нашої мови та культури. Тому, я хочу усіх попросити: ми ще не перемогли, у нас попереду дуже багато роботи. Після перемоги, після повернення кордонів 1991 року потрібно буде відбудовувати країну, міста, села, давати людям роботу”, – зазначив військовий.
Оропай додав, що розмови про перемогу – це не просто про підрахунок цифр, це втрати серед захисників, побратимів, друзів, які віддають найцінніше – своє життя і майбутнє, щоб Україна була і процвітала і, щоб жодна собака до нас більше не прийшла зі зброєю.
Він запевнив, що всі захисники Сил оборони сьогодні міцно тримають рубежі захисту нашої держави.
Однак одним із головних способів перешкоджання масштабному контрнаступу Сил оборони України є ракетні обстріли території нашої країни. Армія країни-окупанта Росії намагається завдати найбільшої шкоди енергетичній інфраструктурі, логістиці, а також системі протиповітряної оборони України.
Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов.
“Усі атаки путінської армії спрямовані на те, щоб максимально уповільнити підготовку української армії до контрнаступу”, – заявив він в інтерв’ю OBOZREVATEL
Зокрема, за оцінками експерта, саме такі цілі мав ворог, коли двічі протягом трьох днів здійснював масовані ракетні атаки на Україну – 28 квітня та 1 травня.
“Метою цих ракетних ударів були локації, де українська армія концентрує свої сили та засоби, а також об’єкти енергетичної інфраструктури, які забезпечують живлення мережі залізничних ліній, нашу логістику. Очевидно, що така тактика спрямована на те, щоб максимально створити проблеми для української військової логістики”, – пояснив він.
Окрім того, окупант поставив завдання максимального ослаблення системи протиповітряної оборони нашої країни. “Оскільки без ослаблення системи ППО росіяни не зможуть завдавати ударів за допомогою керованих авіаційних бомб по військових об’єктах”, – зауважив Селезньов.
Водночас він нагадав, що й українські Сили оборони поставили собі за мету знищення вкрай важливих для ворога військових об’єктів. “До цих об’єктів я відношу такі: об’єкти радіотехнічної розвідки та радіоелектронної боротьби, артилерійські реактивні системи залпового вогню та об’єкти енергетичної інфраструктури, лінії електропередач, бази зберігання пального та інших пально-мастильних матеріалів тощо”, – уточнив експерт.
У цьому контексті він зазначив, що є принципова різниця між способом досягнення військових цілей українськими Силами оборони та окупаційною армією. “Єдина і принципова відмінність – ми завдаємо ударів по військових об’єктах, внаслідок яких не гинуть мирні жителі. Росіяни вважають цілком прийнятною супутню шкоду у вигляді загибелі мирного населення України і особливо з цього приводу не морочаться”, – констатував експерт.