У Вашингтоні працюють над планом надання Україні оперативних розвідданих. Це потрібно, аби Київ міг ефективно реагувати у випадку можливої агресії зі сторони Росії, пише 24 канал.

Про те, що США мають намір допомагати Україні з розвідданими, видання повідомляє з посиланням на слова чиновників адміністрації президента Джо Байдена.

Пентагон планує надавати Україні розвіддані

У Міноборони США працюють над планом надання Україні оперативних розвідданих, аби вона могла ефективно реагувати у випадку можливого вторгнення Росії.

Видання наголошує, що цей план, якщо його схвалить американський лідер, ймовірно, викличе обурення Росії. Однак саме надання таких даних розвідки може допомогти Україні запобігти потенційній агресії зі сторони Москви.

Крім того, джерела зазначають, що оперативні розвіддані передбачатимуть зображення російських військ у режимі реального часу. Інформація про пересування військ та техніки держави-агресорки дозволить визначати, чи збираються російські сили перетнути кордон.

Інші напрямки, за якими США можуть допомогти

Прессекретар Пентагону Джон Кірбі також зазначив, що група американських радників відвідала Україну, аби оцінити потребу країни у протиповітряній обороні.

Співрозмовники видання розповіли, що керівництво США розглядає можливість надання Україні експертів із кібервійни та озброєння, яке планували відправити до Афганістану до його захоплення бойовиками “Талібану”. Проте передача розвідданих є найвагомішої з ідеї протидії атаці Росії.

Адміністрація Байдена, підсумовує видання, усвідомила, наскільки важливою є для української влади оперативна інформація в режимі реального часу. Ба більше – одне із джерел видання зазначило, що Вашингтон вже надає Києву більше матеріалів розвідки, ніж до масового стягнення Росією військ до українських кордонів.

Крім того, Російський президент на прес-конференції дав зрозуміти, що самих санкцій проти авторитарної Росії вже недостатньо.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи може Росія гарантувати, що не нападатиме на Україну, Володимир Путін заявив, що його подальші кроки залежатимуть від результатів переговорів із Заходом щодо розширення НАТО. Іншими словами, російський президент не виключив можливості масштабної військової ескалації проти держави, що знаходиться в географічному центрі Європи. Про це пише у Facebook політичний експерт, аналітик Олександр Юсупов.

“А що ж Захід? Представники різних країн НАТО, включаючи США, вже публічно поставили під сумнів можливість залучення своїх військ для надання допомоги Україні за необхідності. І цей контраст позицій найкраще підбиває підсумки року, що минає, в контексті боротьби між демократичним табором і основними авторитарними режимами – Росією та Китаєм”, – зазначив експерт.

Він продовжує, перші хочуть реагувати на будь-які удари по заснованому на правилах світовому порядку лише інструментами з дипломатичної або економічної площини, при цьому встромляючи один одному ніж у спину, як це було у випадку з добудовою “Північного потоку-2” без консультацій з Польщею та Україною або угодою між США та Австралією щодо атомних підводних човнів в обхід Франції. Другі ж готові грубо порушувати міжнародне право всередині та ззовні, і навіть змінювати кордони задля досягнення своїх імперіалістичних амбіцій.

“Небажання США брати участь у бойових діях на території України цілком можна зрозуміти, враховуючи залучення Вашингтона до стримування Китаю від нападу на Тайвань і запобігання Ірану від розробки атомної зброї, а ось дії країн Євросоюзу на тлі низки криз та зростання загроз на європейському континенті стають дедалі більш позбавленими принциповості. Не доходячи навіть до питання України, майже все говорить про нинішній стан справ у Європі відмова абсолютної більшості країн ЄС цієї весни виконати нескладне прохання Чехії про видворення хоча б одного російського дипломата у відповідь на організований Кремлем теракт на чеській землі, через який загинули громадяни блоку”, – наголосив Юсупов.

“Рано чи пізно Європі, швидше за все, доведеться відповісти на запитання: живемо разом або вмираємо поодинці?”, – резюмував Юсупов.