ВАКС заочно арештував ексголову правління «ПриватБанку». Про це повідомила пресслужба НАБУ.
Слідчий суддя ВАКС повністю задовольнив клопотання НАБУ і САП і 22 грудня 2021 року обрав колишньому голові «ПриватБанку» запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Рішення про його арешт винесено без участі підозрюваного, оскільки вже понад півроку ця особа перебуває у міжнародному розшуку.
Нагадаємо, колишнього голову правління ПАТ КБ «ПриватБанк» підозрюють у розтраті коштів «ПриватБанку».
Він – один із п’ятьох підозрюваних і цій справі й одразу у двох епізодах: розтраті понад 136 млн грн через схему страхових виплат і так званої акредитивної схеми, через яку «ПриватБанк» втратив 314,9 млн дол. США (8,2 млрд грн за курсом НБУ).
За тиждень до визнання “Приватбанку” неплатоспроможним у грудні 2016 року, Олександр Дубілет перевів з рахунків банку 136,9 мільйона гривень. Цю виплату здійснили на основі підроблених документів.
Крім того, за даними слідства, Дубілет в переддень націоналізації “Приватбанку” незаконно списав кошти установи з рахунків фінустанови.
Загалом за цими двома епізодами йдеться про 8,3 млрд грн, виведених через шахрайські схеми. Слідство відпрацьовує й інші епізоди та встановлює решту учасників злочину.
Зараз Дубілет перебуває в Ізраїлі. Як він заявив на судовому засіданні в жовтні 2021 року, до України повертатися не планує.
Дії чинної влади проти олігархічного впливу на внутрішню політику України, а також проти найбагатших людей, які її розкрадають та руйнують, неодноразово відзначала міжнародна спільнота.
Наприклад, нещодавно авторитетне видання “Financial Times” визнало, що президент України робить кроки щодо демонтажу олігархічної системи в Україні. Цікаво, що західні журналісти дивуються вою багатьох українських політиків із критикою законопроекту. Вони не зрозуміли Порошенка, він скоріше їх розсмішив, що сам своєю заявою про те, що законопроект спрямований проти нього, визнав, що він олігарх. Західні журналісти не розуміють, як таке можна заявляти.
А ще пишуть, що Зеленський вже завдав удару двом олігархам – Медведчуку та Коломойському.
Перший із браслетом сидить, а другий втратив вплив, а його топ-чиновники “Приватбанку” із підозрами за виведення грошей. “Financial Times” впевнені, що проект закону про олігархів є лише першою ініціативою з тих, які ще будуть внесені.
Але відчувається, що суспільство підтримує такі дії. Для Зеленського непоганий сигнал із заходу, підсумовує Телеграм-канал Таємниці депутата.
До речі, за даними джерел Телеграм-каналу Вертикаль, на Банковій, під час розмови Байдена та Зеленського, також звучала тема можливих додаткових санкцій проти Коломойського, на додачу до тих, що були введені в березні 2021 року.
Коломойський «підім’яв під себе» надто великий сегмент економіки України, тому проти цього олігарха Держдеп із Банковою вважають за краще діяти поступово, крок за кроком.
Напередодні, наприклад, «Схеми» опублікували розслідування, що люди Коломойського влаштували ферму для майнінгу криптовалют на Запорізькому феросплавному заводі.
І щоб живити цю криптоферму, люди Коломойського «схематозять» на постачанні електроенергії.
Розслідування «Схем» – це «сигнал» Коломойському від американців, що вони будуть бити по всіх його чутливих точках, заодно натякаючи, що на нього чекає доля російського олігарха Дерипаски. Той просто теж через санкції США був змушений переробити свої заводи до ферми з майнінгу криптовалют.
Водночас журналісти наводять дані від джерел у податковій службі – за якою ціною завод купував електроенергію цьогоріч, головно через трейдера з орбіти Коломойського. Наприклад, з січня по червень – трохи більше ніж за 1 гривню за одну кВт-годину. У жовтні – близько 2 гривень за 1 кВт-годину.
З проханням пояснити ситуацію журналісти звернулися до Ігоря Коломойського, однак він відмовився від будь-яких коментарів.
«Тобто державна компанія продає дешеву електроенергію приватному трейдеру з орбіти олігарха. Трейдер постачає цю енергію на завод олігарха. І завод, виходить, за рахунок майнінгу криптовалюти має можливість отримати прибуток. Але завод, який відносять до сфери впливу Коломойського, не платитиме з цього податків у казну – через неврегульовані законодавчі правила. Принаймні, поки що» – йдеться у розслідуванні.