Народний артист Росії, актор кіно і ТБ, найстаріший артист Російського академічного Молодіжного театру Юльєн Сергійович Балмусов помер на 80-му році життя 29 травня.

Про це передає ТАСС з посиланням на прес-службу театру, де Балмусова назвали людиною рідкісного природного обдарування з величезним творчим діапазоном, великим професіоналом. Що і зробило Юльєна Сергійовича не тільки провідним артистом театру, а й справжнім еталоном високого служіння мистецтву.

Балмусов народився 6 липня 1940 року, в РАМТ служив з 1962-го – в театр актор був прийнятий відразу після закінчення Театрального училища імені Щепкіна.Зніматися почав тоді ж, в шістдесяті, спеціалізуючись на ролі Фелікса Дзержинського: “Слухаючи-ай”, “Скарби республіки”, “Залп” Аврори “,” На одній планеті “,” Червоні дзвони “. Так само на рахунку Балмусова картини” Штрихи до портрету В.І. Леніна “(Каменєв),” Мій тато – капітан “(старпом Чугунов), роль Герцена в стрічці” Минуле і думи “, стрічки” На гранатових островах “,” В Криму завжди літо “,” На Таганці ходять танки “..

Актор працював у Сергія Бондарчука, Андрія Кончаловського, Костянтина Худякова, зіграв більше ста ролей в телепередачах циклу “Життя чудових людей”, озвучував мультфільми та комп’ютерні ігри. Крім того, займався дубляжем – це саме голосом Балмусова говорить Дарт Вейдер в російській локалізації оригінальної трилогії “Зоряних воєн” від кіностудії імені Горького.