Печерський районний суд Києва заарештував 45 державних санаторіїв та об’єктів нерухомості орієнтовною вартістю 5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Усі об’єкти були незаконно виведені із державної власності в 2020 році.
“Це вимушений крок, щоб зупинити злочинну схему і не допустити державних збитків від незаконної приватизації державних санаторіїв та об’єктів нерухомості, які знаходяться на балансі профспілок”, – пояснили в СБУ.
29 липня СБУ, ДБР та Офіс Генпрокурора провели низку обшуків у приміщеннях ПрАТ “Укрпрофтур”, ПрАТ “Укрпрофоздоровниця” та Федерації професійних спілок України.
Під час обшуків по всій території України було вилучено документи, важливі для досудового розслідування.
За версією слідства, зловмисники створили схему відчуження державного майна, що полягала у заниженні ринкової вартості об’єкта в десятки разів та здійснення покупцем мінімальної офіційної оплати без погодження з Фондом держмайна.
“Потенційна сума неправомірної вигоди, яку отримували службові особи цих товариств, становить приблизно 50% за об’єкт від його реальної вартості. При цьому реалізація майна здійснювалася родичам або особам з якими досягнуто попередньої згоди”, – зазначили в СБУ.
Зокрема задокументовано незаконне виведення із держвласності таких об’єктів, як санаторій “ЖОВТЕНЬ” (Конча-Заспа), курортні санаторії в Одесі та Одеській області, понад 15 санаторних об’єктів у курортному місті Очаків Миколаївської області, будинок у місті-курорті Моршин тощо.
Розслідування триває за 3 статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість).
Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що колишні судді та прокурори, яких попросили з’їхати з державних дач у Конча-Заспі, намагаються зірвати виселення. Вони влаштовують скандал та погрожують судовими позовами, повідомляє “НВ”
Як розповів директор будинку відпочинку Конча-Заспа Олександр Гурин, бували випадки, коли ексчиновники зривали шпалери та знімали кондиціонери.
За словами Гурина, не хочуть з’їжджати:
- колишній прокурор Києва Юрій Гайсинський;
- тесть померлого мера Харкова Геннадія Кернеса;
- екс-радник Кучми;
- колишній віце-прем’єр Володимир Семиноженко;
- ще 4 особи.
Гурин каже, що при достроковому розірванні договору мешканці часто наостанок голосно грюкають дверима. Один з останніх подібних випадків стався з колишнім керівником СБУ в Миколаївській області Олексієм Ляхом.
Попри те, що його прізвища не було в списку РНБО, договір з ним розірвали за борги. Виїжджаючи, мешканці залишили будинок в жахливому стані.
“Екс-чиновники при виселенні поводяться так, як вони поводилися завжди. Жоден із них не визнає, що він колишній, і кожен загрожує завалити судовими позовами”, – додав Гурин.
Так, Ексгенпрокурор України Святослав Піскун нарешті з’їхав з держдачі у Кончі-Заспі. Аби перевезти всі речі, йому знадобився місяць.
Як розповів директор будинку відпочинку Конча-Заспа Олександр Гурин, колишній генпрокурор прихопив із собою все майно та навіть викрутив розетки.
Гурин зазначив, що перший будинок, в якому були сауна, джакузі, більярдний зал, тричі генпрокурор Святослав Піскун побудував у 2000-х, вклавши в ремонт 6 мільйонів гривень. У 2019 році в нього з’явився особняк Honka за 1 мільйон гривень.
Однак у травні 2021 року з ексгенпрокурором в односторонньому порядку розірвали договір оренди державної дачі, яку він отримав на 49 років ще у 2002 році. Виїжджаючи з неї, Піскун забрав всі меблі, зняв унітази та викрутив усі розетки.