Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що під час розслідування справи “Роттердам плюс” повністю відсутня ефективна комунікація між детективами Національного антикорупційного бюро та прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про це вона написала 5 травня у Facebook.
Вона зазначила, що зазвичай співробітники цих двох органів працюють злагоджено і продуктивно.
“Три рази прокурор САП приймав рішення про закриття провадження, три рази його рішення були скасовані: перший раз виніс постанову про скасування Вищий антикорупційний суд і ще два рази відповідні постанови скасував [в.о. голови САП] Максим Грищук.Три рази і детективи НАБУ, і сторона, яка отримала статус потерпілої у справі, зверталися до ВАКС із тим, щоб компетентний суд знайшов підстави для відводу прокурора САП, однак такі підстави знайдені не були і у відводі було відмовлено”, – написала Венедіктова.
За її оцінкою, з кримінально-процесуального погляду ця ситуація є складною.
“Три рази закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що місця для процесуальних помилок немає. Сьогодні вранці мною прийнято рішення про заміну старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні “Роттердам плюс”, – заявила генпрокурорка.
Є одне кримінальне провадження, в ході розслідування якого я змушена звернути увагу на повну відсутність ефективної…
Опубликовано Irina Venediktova Среда, 5 мая 2021 г.
У НАБУ 16 квітня заявили, що незважаючи на зібрані детективами докази, процесуальний прокурор Віталій Пономаренко тричі закривав провадження у формулі “Роттердам плюс”: у серпні 2020-го, у січні та квітні 2021 року.
“НАБУ вкотре закликає генпрокурорку Ірину Венедіктову змінити старшого групи прокурорів у справі “Роттердам плюс”. Адже поведінка цього прокурора свідчить про його упередженість. Наразі лише генпрокурор може змінити Пономаренка, однак уникає ухвалення такого рішення”,– зазначали в НАБУ.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.