Керівник Української добровольчої армії Дмитро Ярош заявив, що не входить до команди президента Володимира Зеленського, незважаючи на призначення радником голови Генштабу ЗСУ Валерія Залужного. Окрім того, він наголосив, що кожного дня знаходиться з Залужним на зв’язку, враховуючи події у світі та Україні, підтвердивши, що зараз зовнішній ворог ще більше насідає на Україну.

В інтерв’ю виданню Гордон він наголосив, що поки що має намір займатися саме військовою справою та не планує повертатися в політику.

«Я не виключаю, що настане час — і потрібно буде повернутися в політику. Але при всьому цьому не зараз. Тому що ситуація в державі не покращується і зовнішній ворог ще більше насідає на Україну. Умовно, йому ще треба буде давати по зубах, і неодноразово», — зазначив Ярош.

На запитання, чому тоді він прийняв пропозицію стати радником Залужного, Ярош відповів: «Якраз це абсолютно не політична посада».

За його словами, він навіть не контактує із представниками команди Зеленського.

«Я радник головнокомандувача Збройних сил, який, власне, займається обороною держави, — сказав Ярош. — Я дуже позитивно сприйняв ті призначення, які (влітку 2021 року) відбулися у ЗСУ: призначення головнокомандувача, командувачів оперативних командувань, командувача ООС… Переважну більшість цих людей я знаю з 2014−2015 років, це дуже близькі мені люди. Але знову ж таки вони не займаються політикою, вони займаються предметною військовою справою. Я частина цієї команди», — додав Ярош.

Він зазначив, що не знає, чи погоджував Залужний його призначення з Офісом президента.

«З генералом Залужним ми практично щодня на телефонному зв’язку… Поки що я зможу свій досвід, знання, вміння переносити на обороноздатність держави, доти буду радником. Якщо вичерпаю себе на цій ниві – не буду», — сказав Ярош.

Наразі Дмитро Ярош є активним коментатором загроз, які можуть надійти з Росії та Білорусі, враховуючи загострення на білорусько-польському кордоні. Нещодавно Ярош заявив, що українські правоохоронці повинні мати право на застосування “всіх засобів вогневої та іншої поразки” через ризик переміщення мігрантів до кордонів України. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“На мою думку, в ситуації, що склалася, необхідно терміново ухвалити закон про кримінальну відповідальність за незаконне перетинання державного кордону. Українські прикордонники, поліція, Національна гвардія повинні мати право на застосування всіх, без винятку, засобів вогневої та іншої поразки щодо порушників”, – підкреслив Ярош.

Також, за словами Яроша, під час війни за незалежність не має бути “псевдотолерантності” та “псевдодемократії”.

Окрім того. він прокоментував зростання загрози повномасштабного вторгнення в Україну російської армії. Україна під загрозою широкомасштабного вторгнення з боку Росії, проте країна готова до нападу Москви.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив командувач Української добровольчої армії Дмитро Ярош, який розповів про зустріч нового міністра оборони України Олексія Резнікова з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

“Єдність – запорука перемоги! Коли міністр оборони та Головнокомандувач Збройних Сил України разом не лише на словах, а й на ділі, тоді обороноздатність держави отримує великі плюси… А коли поруч із ними ще й Олексій Мочанов, тоді всім ворогам хана”, – зазначив він.

Ярош також прокоментував зростання загрози повномасштабного вторгнення російської армії на територію України.

“Якщо серйозно й у справі, то загроза широкомасштабного вторгнення існує і протиставити цьому можна і потрібно всю силу та енергію українського народу. Це добре знають Олексій Рєзніков та Валерій Залужний. У єдності українців – сила! Перемога буде за нами!” – написав Ярош, який опублікував фото зустрічі чиновників найвищого військового керівництва країни за участю волонтерів.