Перший президент незалежної України Леонід Кравчук заявив, що кандидати на пост глави держави не повинні ображати опонента під час дебатів.

Про це він сказав в коментарі виданню "Гордон".

"Думаю, основною темою дискусії двох кандидатів буде майбутнє України. Тому що народ хоче жити краще. На дебатах переможе той, хто запропонує реальні кроки, як зробити життя українців кращим… Я вважаю образи опонента неприпустимими", – заявив він.

Кравчук наголосив, що потрібно поважати опонента "незалежно від того, подобається він тобі чи ні".

"Формат дебатів дійсно незвичайний. Але якщо кандидати погодилися, отже, він реальний і правомірний. Говорити можна по-різному, але головне тут – згода кандидатів. Напевно на "Олімпійський" потраплять люди з різними настроями – і агресивні, і спокійні. Тобто потрібно передбачити все, щоб дебати відбулися спокійно, на високому інтелектуальному рівні", – додав Кравчук.

Також, перший президент України прокоментував ситуацію першим туром виборів в Україні, які пройшло 1 квітня.

Так, вже в перші години після закриття виборчих дільниць, українці дізналися про те, що в першому турі з великою ймовірністю і непоганим відривом може перемогти лідер студії «Квартал-95» Володимир Зеленський, якому українці віддали понад 30% своїх голосів.

Леонід Кравчук дав кілька коментарів про те, яка може скластися ситуація в другому турі президентських виборів в Україні. Рейтинг чинного президента є досить невисоким, оскільки українське суспільство є роз'єднаним. Ефект посилюється за рахунок війни на сході країни, корупції, а також бідності більшої частини населення.

Відповідаючи на питання про те, хто ж все-таки переможе у другому турі, перший президент підкреслив, що при виборі правильної стратегії, а також втіленні мудрих рішень, в які повірить суспільство у Зеленського набагато більше шансів, ніж у Порошенка.

Як повідомляв раніше, кандидат на посаду Президента Володимир Зеленський заявив, що дебати з іншим кандидатом на пост глави держави Петром Порошенком мають відбутися на стадіоні "Олімпійський".

Порошенко відповів на виклик Зеленського і нагадав, що згідно з законом про вибори Президента дебати можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією на всіх телеканалах, проте погодився на проведення дебатів на НСК "Олімпійський".

Роз'яснення, якими можуть бути теледебати між кандидатами у Президенти у межах чинного законодавства дала ЦВК у своїй офіційній заяві.