На Горлівському напрямку окупанти знизили свою активність – ЗСУ потрохи вибивають ворога з міста. Про це повідомив боєць Збройних Сил України Євген Ієвлєв.

За його словами, протягом останніх 3-4 днів активність ворога зменшилася порівняно з попередніми місяцями.

“Ми спостерігали обстріли з касетних мін і мінометів, але не в такому обсязі, як раніше. Раніше обстріли тривали 18-20 годин на добу. Тепер противник із періодичністю кожні дві години запускає FPV-дрони, щоб слідкувати за нашими логістичними маршрутами, де ми виїжджаємо на позиції та вивозимо бійців. Проте, порівняно з останніми двома місяцями, ситуація трохи спокійніша”, – пояснив боєць ЗСУ.

За його словами, наразі важко визначити причину зменшення активності противника, проте немає помітних пошкоджень або знищень ворожих логістичних маршрутів на відстані 15-20 км усередині ворожої території.

“Можливо, вороги почали економити боєприпаси, бо ми зауважуємо, що машини, які доставляли їм боєкомплекти, все ще активні. Перший варіант, який ми розглядаємо, – це підготовка до наступу. Другий – економія боєприпасів, які можуть їм знадобитися у майбутньому. Чи отримали вони сигнали, що в певний час боєкомплекти не будуть отримувати, також можливий варіант”, – підкреслив Ієвлєв.

Згідно з аналізом ISW, останнім часом російська армія здійснила просування на захід від Бахмута, на південний захід від Донецька та біля Авдіївки. Проте українським військам вдалося утримати позиції неподалік від Орлівки, не зважаючи на звіти про просування російських окупантів на захід від цього населеного пункту.

За даними аналітиків, 24 березня відбувалися позиційні бої на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна. Битви відбувалися в районі Синьківки (на Харківщині), біля Тернів та Ямполівки, а також у районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.

Додатково, в ISW зазначають, що російські сили просунулися на південь від Богданівки, що на північний захід від Бахмута, та на північ від Кліщіївки.

За інформацією Генштабу, Збройні Сили України відбили ворожі атаки поблизу Роздолівки, Веселого, Спірного, Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.

На додачу, геолокаційні дані показують, що російська армія нещодавно продовжувала наступ на захід від Тоненького. Тим часом українські сили утримують позиції на західній околиці Орлівки, хоча були повідомлення про просування окупантів на захід від цього населеного пункту.

Згідно з висновками аналітиків, Російська Федерація незначно просунулася на південь від Новомихайлівки. Також на ділянці кордону між Донецькою та Запорізькою областями відбувалися позиційні бої, але зміни на цій лінії фронту офіційно не підтверджені.

Щодо півдня країни, на заході Запорізької області 24 березня тривали позиційні бої, але жодних змін на цій ділянці не було виявлено. Згідно з інформацією від українських та російських джерел, бої відбувалися біля Роботиного та Вербового. В той же час, мілітарні блогери з Російської Федерації стверджували, що загарбники просунулися на північний захід від Вербового на два кілометри за останні кілька днів, проте ISW не мала можливості знайти візуальне підтвердження цього.

За словами українських офіційних осіб, 24 березня російські піхотинці невдало атакували позиції Збройних Сил України біля Кринок на лівому березі Херсонщини.

Також в ISW повідомили, що Росія намагається захопити Часів Яр, що знаходиться на Донеччині. Аналітики мають зображення, яке не буде опубліковане та детально описане. Згідно з ними, українські військові побудували значні укріплення у формі кільця навколо Часового Яру, тому окупанти, ймовірно, намагатимуться прорвати їх.

Головною метою є повернення звільненої під час літнього контрнаступу території та захоплення Часового Яру. Незважаючи на всі зусилля, за чотири місяці загарбники досягли лише невеликих тактичних успіхів на північний захід і захід від Бахмута.