Більшість членів фракції “Слуга народу” проголосували за виключення Олександра Дубинського з фракції, пише в своєму Телеграм каналі екс-нардеп Сергій Лещенко, далі в оригіналі:

За це висловилося більше 2/3 тих, хто брав участь в таємному голосуванні через партійний додаток. За збереження Дубинського у фракції – менше 20 відсотків. Тепер буде запущена формальна процедура голосування за виключення Дубинського на підписних листах. А ви за виключення Дубинського?

За словами Євгенії Кравчук, голосування відбувалось за трьома варіантами розвитку: підтримати Дубінського, виключити із фракції, чи позбавити посади заступника голови фінкомітету Ради.

“Коли ми зрозуміємо, який із цих варіантів має підтримку, ми будемо обговорювати, як рухатись далі”, – підсумувала вона.

Зазначимо, у п’ятницю, 29 січня, у спеціально створеному додатку Слуги народу закривається голосування з приводу партійного майбутнього народного депутата Олександра Дубінського.

Як стало відомо НВ, у ньому взяли участь близько 160 з 246 депутатів (66%).

Нардепам були запропоновані три варіанти, як вчинити з Дубінським, який відмовився добровільно залишати фракцію СН, незважаючи на скандал з введенням проти нього санкцій США.

«Перший варіант — звертатися з підтримкою Дубінського у міжнародні установи (я не знаю, в які – не впевнений, що ми правильно цей список розуміємо). Другий варіант — призупинення членства у фракції на час розслідування. І третій — ініціація звернення до голови Верховної Ради від фракції з проханням звільнити Олександра від посади заступника голови Комітету фінансів і податкової політики», — розповів заступник голови фракції, голова партії Олександр Корнієнко.

За словами одного з джерел НВ, у додатку для голосування по Дубінському ніякого дедлайну не вказано, проте керівництво Слуги народу окреслило його «до першої половини дня».

Далі варіант, який переміг, виноситься на засідання фракції, яке має відбутися в понеділок, 1 лютого. Там депутатам запропонують зібрати підписи для підтвердження такого рішення.

Слід нагадати, що для прийняття будь-якого рішення у монобільшості діє правило, за яким будь-яке питання має бути підтримано не менше ніж 70% фракції і тільки тоді воно вважається прийнятим.

Результати голосування у додатку доступні тільки одній людині – голові фракції Давиду Арахамії.

11 січня до санкційного списку Мінфіну США потрапили Олександр Дубінський, екс-нардеп Олександр Онищенко та ще п’ять соратників народного депутата Андрія Деркача, якого було внесено туди ще у 2020 році.

Американська влада пояснила, що всі вони були частиною російської мережі зовнішнього впливу.

У розпал президентської кампанії у США Деркач оприлюднив записи, на яких, як стверджувалося, нібито записані переговори п’ятого президента України Петра Порошенка з колишнім віце-президентом Джо Байденом, а також з главою Кремля Володимиром Путіним.

У свою чергу Дубінський був одним з ініціаторів створення у зв’язку з цим тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

Крім того, під час його спільної прес-конференції з Деркачем обговорювалася необхідність розслідування «корупції Джо Байдена», якої по факту не було.

Після введення проти Дубінського санкцій США, Слуга народу зібралася на засідання, на якому, за словами інших членів партії, президент Володимир Зеленський вимагав, щоб нардеп добровільно вийшов з фракції, однак той відмовився.