Президент Володимир Зеленський привітав морських піхотинців та ветеранів з професійним святом. Його в Україні відзначають 23 травня.

Глава держави наголосив, що морські піхотинці – підготовлені до дій на суші, з моря та з повітря. Відповідне вітання оприлюднили на сайті Міноборони.

Крім цього, український президент зауважив, що морпіхи здатні долати значні фізичні та психологічні навантаження.

‘‘Воїни берету кольору морської хвилі завжди впевнено виконують завдання за будь-яких умов бойової обстановки’’,– наголосив він.
Президент подякував від імені народу особовому складу морської піхоти за вірність військовому обов’язку, стійкість та героїзм, виявлені під час захисту України.

“Щиро бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, добробуту та нових успіхів. Вічна пам’ять і слава героям, які загинули, захищаючи нашу державу”, – зазначив він.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв також привітав українських морпіхів з професійним святом. Він наголосив, що їхня роль є надзвичайно важливою у стриманні російської агресії на Сході України.

Як наголосив Наєв у відеозверненні, щодня українські морські піхотинці виконують вкрай важливі бойові завдання на морі, суші та у повітрі, підтверджуючи своє гасло “Вірні завжди”.

Крім цього, Наєв вказав, що українські морпіхи демонструють не лише відвагу та мужність, але й високу бойову майстерність.

Висловлюю вам вдячність за стійкість та героїзм, виявлені під час захисту територіальної цілісності України. Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, добробуту та незламності духу, – сказав Наєв.

Також до привітань долучився і головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Він назвав українських морпіхів “щитом нашого морського узбережжя”. За його словами, за роки війни українська морська піхота зміцніла і стала гордістю України.

“Я щиро вдячний ветеранам морської піхоти, які у далекому 1992 році одними з перших заявили про свій вибір служити українському народові у складі відродженого національного флоту. Вже тоді морські піхотинці стали ядром патріотизму і професіоналізму, силою, що стримувала сепаратизм у Криму”, – підкреслив Хомчак.

Він подякував кожному, хто у 2014 році під час російської окупації не зрадив присязі й під гаслом “Вірні завжди” продовжує боротьбу за свободу та незалежність України.

Нагадаємо, Командувач морської піхоти ВМС ЗСУ Юрій Содоль розповів, що за період російсько-української війни загинув 71 морпіх, боронячи кордони України.