Голова сенатського комітету з міжнародних відносин демократ Боб Менендес запропонував внести поправку до проєкту оборонного бюджету США, яка передбачає широкі санкції проти Росії на випадок її вторгнення в Україну, повідомив портал Інтерфакс-Україна.
Санкції мають бути застосовані проти вищих російських посадових осіб, які “беруть участь у плануванні або здійсненні вторгнення”, газопроводу “Північний потік 2”, великих фінансових установ, “і багато іншого”, йдеться в публікації.
Портал зазначає, що ухвалення поправки також передбачає санкції проти російських банків, державних підприємств, що працюють у сфері нафти, газу та корисних копалин, “що завдало б серйозного удару по російській економіці”. Це означає введення санкцій проти будь-якої компанії або корпоративної посадової особи, яка бере участь у плануванні чи експлуатації “Північного потоку 2”.
Президент України Володимир Зеленський цього тижня у Twitter звернувся до американських сенаторів із проханням підтримати цю поправку “в останній відчайдушній спробі заблокувати трубопровід”, йдеться у повідомленні порталу.
“Українські офіційні особи стверджують, що зупинка введення трубопроводу в експлуатацію – це найчіткіший з шляхів, що залишилися, до запобігання російському вторгненню”, – пише Axios.
Сенат має розглянути проєкт оборонного бюджету після перерви на День подяки, що відзначається цього року 25 листопада.
Щобільше на цю ж тему висловився й Дмитро Кулеба, який наголосив, що Україна та партнери наполягають, Північний потік-2 має бути підпорядкований духу та букві Третього енергетичного пакету ЄС, незважаючи на зусилля російських лобістів та юристів створити виняток для газопроводу.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі одного з телеканалів.
“Україна разом із низкою країн ЄС та Єврокомісією наполягає, що “Північний потік-2” має бути повністю підпорядкований не лише духу, а й букві Третього енергетичного пакета ЄС. Ми працюємо над тим, щоб Росії не вдалося перетворити “Північний потік-2″ на північну зброю”, – сказав Кулеба.
Міністр зазначив, Росія тисне на ЄС сертифікацією “Північного потоку-2”.
“Північний потік-2″ давно має бути запущений і працювати, але те, що він досі не працює і ми з ним боремося – це результат наших спільних зусиль. Ми разом із партнерами суттєво загальмували реалізацію цього проєкту та виграли багато часу для кращих умов щодо протистояння з Росією”, – зазначив Кулеба.
Міністр нагадав, що українська газотранспортна система була і залишається найбезпечнішим та найнадійнішим шляхом транспортування газу з Росії до ЄС.
“Ми бачимо зусилля юристів та лобістів РФ, які намагаються знайти щілини в європейському законодавстві та створити якісь особливі умови для “Північного потоку-2″. Але ми наполягаємо, що винятків бути не повинно”, – додав він.
Глава МЗС України звернув увагу на те, що Київ запропонував знижку на транзит російського газу, але для Росії Північний потік-2 є політичним, а не економічним проєктом.
«Північний потік-2 ніколи не був економічним проєктом. Це проєкт безпеки з єдиною метою — обійти Україну, прибрати один із факторів стримування агресії РФ», — підсумував він.
Нагадаємо, Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу “Північний потік-2”.
Через це рішення введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” може бути відкладено до березня наступного року.