Мерзнуть без газу: на Буковині від безсилля люди перекрили дорогу.

У селі Банилів, що у Чернівецькій області, вранці 22 листопада десятки людей перекрили дорогу. Вони вимагають відремонтувати газопровід “Джурів – Банилів”, який ще у 2020 році зруйнував паводок. Через це у будинках людей немає газу.

Про це сповіщає кореспондентка Суспільного.

Люди перекрили дорогу на двох ділянках, з 8:00 22 листопада вони безперервно ходять пішохідними переходами. Пропускають машини швидкої.

За словами місцевої жительки Галини Григоряк, перекривають дорогу, бо через відсутність газу вдома холодно.

“Це проблема шести сіл. Уже зимовий період, а люди без газу. Його обіцяють до нового року. У хатах та школах холодно, всі села мерзнуть. У кімнаті вмикаю камін, а якщо готую їсти, то відключаю, щоб не було перевантаження електромережі”, — розповідає жінка.

Влітку газ місцевим жителям подавали через тимчасовий газопровід. Він придатний лише для використання у теплу пору, бо зі зниженням температури тиск в ньому падає.

Варто зазначити, 12 листопада стало відомо, що у селі Банилів від газу відключили 650 домогосподарств.

Про це тоді повідомили на сторінці Чернівцігазу у Facebook.

“Ще 300 жителів Банилова залишилися без газу

У зв’язку зі зниженням температури та падінням тиску, припинено розподіл газу в с. Банилів по вулицях: Норінська, Буковинська, Садова,Мазепи, Січових Стрільців, Українська, І.Котляревського, Січнева, Гостинець (частково),Долинська, 8 березня та Царинська”.

Газу немає на понад 20 вулицях.

Загалом у Банилові понад чотири тисячі споживачів газу. Ще стільки ж у п’яти селах Банилівської громади. Раніше постачання вже відключили у жителів сіл Бережонка, Бережниця та Коритне.

Нагадаємо, наприкінці жовтня цього року уряд виділив майже 9 мільйонів гривень на відновлення газопроводу “Джурів-Банилів”.

Тоді про це на сторінці у Facebook повідомив голова обласної адміністрації Сергій Осачук.

“Жителі гірських сіл Вижниччини зимуватимуть у теплі. Уряд виділив 8,8 мільйона гривень на відновлення газопроводу «Джурів-Банилів», який торік пошкодив паводок. Відтак всі села Буковини будуть забезпечені блакитним паливом.

Дякую Президенту України Володимиру Зеленському за те, що моє прохання під час минулого засідання Конгресу місцевих та регіональних влад було почуте.

Це яскравий приклад того, що Конгрес – не просто консультативно-дорадчий орган, а насамперед дієвий механізм вирішення важливих питань для життєдіяльності областей України”.

Заступник голови ОДА Богдан Ковалюк сказав, що відновити провід мають до кінця листопада, однак зараз у селах користуються тимчасовим газопроводом, який придатний для роботи лише влітку. Взимку провід не витримує і газ відключають.

Раніше у коментарі Суспільному голова правління компанії Віктор Горда сказав, що тимчасовим газопроводом можна користуватись допоки добова температура не опуститься до менш як п’ять градусів, але наразі місцеві жителі живуть без газу.

А почалося все з того, що у червні 2020 року паводкова хвиля пошкодила газопровід “Джурів-Банилів”, який обслуговував шість населених пунктів. Наразі газ подають тимчасовим газопроводом, який за гроші компанії побудувало підприємство “Чернівцігаз”.