антикорупційне бюро

Голова Антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що розслідування Генпрокуратурою поїздки делегації бюро у Лондон є першою спробою тиску Директор Антикорупційного бюро Артем Ситник прокоментував порушену проти нього Генпрокуратурою справу. Він заявив, що розслідування Генеральною прокуратурою робочої поїздки делегації Національного антикорупційного бюро України у Лондон є першою спробою тиску на нього.

"Зустрічі з представниками Національного кримінального агентства (Лондон) проходили 20 і 21 липня. Поїздка відбулася на запрошення і завдяки фінансуванню британських колег. Графік був дуже щільним, а досвід ми вже використовуємо при формуванні Бюро. Крім мене та першого заступника директора Гізо Углава до складу делегації входила Ірина Данько — радник з питань міжнародного співробітництва, яка займається залученням донорської допомоги в НАБУ", — пояснив Артем Ситник.

Він в черговий раз підкреслив, що його дружина не входила до складу делегації, а відвідувала
сестру: "Квитки були оплачені з моєї заробітної плати, становить 70 тис. гривень".Ситник переконаний, що спроби тиску на директора та працівників Бюро будуть відбуватися надалі. "Ми анонсували, що з першого жовтня починаємо розслідування, а також вказали на ризики необрання Антикорупційного прокурора досі. Вважаю, що заклад справи в ГПУ пов'язане з цим", — сказав він.

При цьому Ситник зазначив, що частина 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України "нанесення шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб". "Цікаво, яку шкоду ми могли завдати візитом у британських колег, які допомагають нам будувати сучасне Антикорупційне бюро", — додав він.

Директор НАБУ повідомив, що отримав лист від Національного кримінального агентства (NCA, Лондон), у якому висловлена підтримка у подальшому становленні та розвитку Бюро. "Наші колеги у Великобританії не розуміють, чому в Україні відбуваються такі процеси. Вони пропонують Генеральній прокуратурі звернутися до них з питаннями про фінансування цієї поїздки ", — додав Ситник.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Генеральна прокуратура відкрила проти голови Національного антикорупційного бюро Артема Ситника кримінальне провадження.

Корупція. Инфо