Під час написання цієї статті, в одного з активістів, який також долучався до підготовки матеріалу для цього розслідування, вдома відбувся обшук. На нас навіть намагалися виходити незнайомі люди з проханнями не публікувати це розслідування, тому що суддя, про яку збирались писати, робить дуже багато «корисного» для військової прокуратури.
Проте, такі дії лише підігріли наш інтерес до даної судді та ще раз підтвердили інформацію, яку ми мали стосовно неї, передає Корупція.Інфо
Знайомтесь, голова Голосіївського районного суду міста Києва – Первушина Олена Сергіївна. Призначена на цю посаду ще в 2007 році Указом Президента В. Ющенка Олена Сергіївна зберігає її, не зважаючи на зміни політичних еліт та Президентів, що свідчить про її вміння знайти спільну мову з будь-якою владою.
Свою суддівську кар’єру Олена Сергіївна Первушина розпочала 20 років тому, а саме з призначення на посаду судді Старокиївського районного суду Указом Президента Леоніда Кучми від 1996 року. В 2001р., в межах свого п’ятирічного терміну, Олену Сергіївну було переведено до новоутвореного Печерського районного суду. А в 2003р. пані Первушина стала суддею безстроково.
За час роботи в Печерському судді, Олена Сергіївна запам’яталася кількома одіозними рішеннями. Зокрема, в результаті одного з них, а саме після розгляду справи про скасування рішення ТВК селища Козин, Обухівського району, в 2006р. до Вищої ради юстиції надійшла скарга стосовно порушення присяги суддями Первушиною та Литвиновою. Дана скарга розглядалася рекордні 7 років, рішення по ній було винесено лише в червні 2013 року. Тоді ВРЮ не побачила порушень в діях Первушиної.
У 2007 році Олена Первушина переводиться до Голосіївського районного суду, де відразу отримує посаду голови. Зазвичай таке стається, коли суддю переводять вже з домовленістю, що вона стане головою.
Незважаючи на те, що відповідно до ст. 20 закону «Про судоустрій та статус суддів» одна і та ж особа не може бути головою суду більш як два строки поспіль, Первушина вже чотири(!) рази поспіль є головою цього суду. Ті ж, хто зустрічався з роботою Голосіївського суду, переконані – без голови суду там мало що вирішується. Розповідають і про міцні зв’язки з Головною військовою прокуратурою.
У часи Революції Гідності, Голосіївський суд, під пильним керівництвом Олени Первушиної, активно долучився до переслідування активістів. Як мінімум, 7 суддів Голосіївського районного суду м.Києва, у тому числі й діючий заступник голови – Шевченко Т.М., виносили незаконні рішення про позбавлення прав учасників Автомайдану (у т.ч. одного із засновників даного громадського руху – Сергія Хаджинова) за поїздку до Межигір’я, а також про тримання під вартою затриманих активістів. На даний момент, за порушення присяги вже звільнено 2 суддів – Калініченко Л.С. та Фролов М.О. До речі, слідством встановлено, що «судді Майдану» діяли на підставі вказівок з Адміністрації Президента, які транслювались через голів судів. Тому роль судді Первушиної у масовому порушенні суддями Голосіївського суду присяги також має бути предметом розслідування.
Цікаво, що зараз пані Первушина є головуючим суддю в ряді резонансних справ, зокрема, щодо «діамантових прокурорів» Шапакіна та Корнійця, розгляд якої триває вже практично рік.
Але давайте також проаналізуємо і майновий стан судді Первушиної. Згідно з декларацією за 2014 та 2015, єдиним доходом родини Олени Сергіївни є її суддівська заробітна плата.
У декларації за 2014 рік також не значиться жодного рухомого чи нерухомого майна судді.
Однак, заповнюючи електронну декларацію, Олена Сергіївна все ж таки згадала про житло, а саме чималий будинок площею 470м2 в селі Проців, поблизу Києва, що належить її колишньому чоловікові.
Лише згідно з офіційними даними реєстру, ціна даного будинку перевищує 1,5 млн.грн., сьогодні ж житлову нерухомість подібної площі в цьому місці можна купити щонайменше за 5 млн.грн.
Ми сфотографували та відзняли даний будинок з повітря. До речі, разом з нами був і журналіст телеканалу «France 24», тому відео з маєтком судді Первушиної поїхало ще й до Франції.