Не кожний погодиться з думкою, що від діяльності губернаторів залежать якість життя в обласних центрах, якими вони керують. Натомість вони говорять, мовляв, коли отримували владу, обласний бюджет вже не мав потрібних ресурсів. "А що я зроблю, грошей то немає", – найчастіше так виправдовуються голови ОДА.
Безсумнівно, регіони, які мають найбільше проблем, часто на вустах не тільки у пересічних громадян, а й у київської влади.
Тому, влада Києва порівняла показники за перший квартал 2015р в усіх регіонах крім тих, де відбувається війна та окупованого Криму. При чому, враховувалися лише офіційні статистичні дані.
Для порівняння було вибрано такі критерії, як середньостатистична заробітна плата за місяць, кількість штатних працівників у будівельній та промисловій продукції, сільськогосподарське виробництво, експорт товарів, послуги, роздрібна торгівля, споживчі ціни та ін.
Шість критеріїв стосуються показників чисельності населення та послуг ЖКГ. А саме, різниця між народжуваністю і смертністю, борги населення за комунальні послуги та борги місцевих бюджетів за послуги ЖКГ. Також враховувався коефіцієнт смертності дітей до 1 року.
Інші критерії – це показники, які стосуються загального числа штатних працівників підприємств. Це середньостатистична зарплата, заборгованість підприємств, установ та організацій по зарплатах на одного працівника (в середньому). Відсотки працівників, які перебувають у неоплачуваних відпустках та працівників, які, з економічних причин, переведені на неповний робочий день.
Кожному із регіонів нараховувались бали. Чим кращі показники, тим вищий бал, потім сумували усі критерії. Результат ви можете побачити у підсумковій таблиці. Проаналізувавши усі критерії, ми можемо зробити висновок, що голові Харківської обласної ради, Ігорю Раніну, потрібно найбільше працювати.
Зверніть увагу, що по всіх критеріях Харківська область має негативний результат.
Примітка. Прорахунки відбувалися без окупованих міст АР Криму та частково окупованих міст Донецької та Луганської області. З кожного критерію обласні центри могли отримати від +11 (найкращий результат) до -11 (найгірший результат). Варто також пояснити: якщо два регіони набрали однакову кількість балів, то максимум можна отримати +10,5 бала. Сума всіх балів враховувалася за всіма 20 критеріями.