Схід України залишається головним напрямком удару росіян. Ворог сконцентрував головний удар на Бахмутському напрямку, особливо в районі Соледару, де точаться бої.
Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, українські підрозділи продовжують тримати оборону в самому місті та на підступах.
Сергій Череватий повідомив, що на самому Бахмутському напрямку відбулося 259 ворожих обстрілів різними калібрами ствольної й реактивної артилерії, а також 38 боєзіткнень. Безпосередньо Соледар ворог обстріляв 134 рази.
“Також ворог пробує на Авдіївському напрямку проводити наступальні дії та контратакувати в районі Білогорівки. Але у важких боях на Авдіївському напрямку ворога було зупинено й завдано серйозних втрат. Така ж ситуація під Білогорівкою”, – зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ в ефірі 24 Каналу.
Він пояснив, що Східний фронт – найбільший, адже це 3 великі області – Харківська, Луганська, Донецька. Безпосередньо на них певною мірою йдуть бойові дії. При цьому в Харківській області після вдалої операції ЗСУ росіяни затихли.
Мінус для нас в тому, що вони (три області – ред) межують з агресором, тому там є можливість доставляти живу силу й боєприпаси. Також там є дві квазіреспубліки ЛНР та ДНР, які роками готували, як плацдарм для нападу на нас,
– розповів Сергій Череватий.
Речник додав, що від початку війни ЗСУ провели ряд успішних операцій – Київську, Харківську та Херсонську. Ворог зазнав суттєвих втрат, тому йому доводилося проводити часткову мобілізацію та залучати нестандартні методи ведення війни, зокрема зеків ПВК “Вагнера”.
“Все це угрупування на Сході сегментоване та являє собою, як регулярні збройні сили. При чому всіх видів. Не дивлячись на театр бойових дій, вони використовують й морську піхоту в напрямку Вугледару, й десантників на тому ж Луганському напрямку, а також механізовані танкові підрозділи”, – розповів речник.
За його словами, на Бахмутському напрямку росіяни найбільше використовують організоване злочинне угрупування ПВК “Вагнера”. Його здебільшого застосовують через те, що їх професійне ядро було вибите, тому тепер здебільшого формується колишніми вʼязнями.
Зараз є чотири напрямки, які російська армія може використати під час наступу на Україну.
Про це заявив генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун, інформує FREEДОМ.
“Якийсь напрямок буде взято за основний. Це тактика, яка використовувалася Червоною армією у Другій світовій війні. Тому я не думаю, що вони відмовляться від такої можливості. Тобто вони можуть спробувати продавити оборону України у чотирьох місцях та подивитися, що краще піде, і водночас посилювати якийсь один напрямок”, — припустив Ягун.
На його думку, перший напрямок — з Білорусі. Найімовірніше, у районі кордону з Волинською та Рівненською областями.
Другий — на північному сході України, між Сумами і Харковом. Експерт припускає, що росіяни захочуть спробувати відокремити Харків і таким чином захопити не лише місто, а й усю область.
Третій напрямок — наступ на Луганщині.
“Там буде набагато складніше, тому що там наше гарне угрупування стоїть, і у нас є просування… Це може бути просто контратака, контрнаступ із зупинкою нашого наступу та переходу у контрнаступ”, — припустив генерал-майор запасу СБУ.
Четвертий напрямок — південь.
За словами Ягуна, росіяни створили певне угруповання військ для того, щоб, можливо, наступати у бік Запоріжжя.
Проте він нагадав, що росіяни не відмовилися від свого наміру відрізати Україну від Чорного моря, тому їх цікавлять і Херсон, і Миколаїв, і Одеса.
“Якщо ми точно вгадаємо напрямок головного удару, якщо ми будемо готові вистояти під таким ударом і зможемо переламати ситуацію на свою користь, то весняний наступ (ЗСУ. – Ред.), можливо, буде успішним. Ми можемо використовувати тоді якийсь інший напрямок, на якому росіяни не були готові, й там у них менше військ, або перейти в контрнаступ на напрямку їхнього головного удару”, — припустив Ягун.