В Україні мають намір дозволити приватні слідчі ізолятори для поліпшення ситуації в пенітенціарній сфері.

Так, в Кабінеті міністрів повідомили, що мають намір створити належні умови для утримання засуджених та розширити перелік видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

“Ми плануємо спробувати дати можливість працювати приватним СІЗО. По суті, це буде щось на зразок готелів, які добре охороняються, де особи, у яких є кошти, зможуть перебувати і очікувати вироку суду”, – повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Чиновник зазначив, що за рахунок приватних СІЗО, можна буде фінансувати звичайні ізолятори.

“Спробуємо це зробити хоча б на одному пілотному проєкті і побачимо, наскільки ця бізнес-модель працює, і в подальшому будемо намагатися розширити цей експеримент, якщо він виявиться успішним, на всю територію України. Для цього буде потрібно трохи змінити законодавство, але це теж в наших першочергових планах”, – пояснив глава Мін’юсту.

Малюська додав, що такі заходи були прийняті через безліч проблем у пенітенціарній системі, серед яких особливо виділяється корупція.

“Зокрема, це корупція в сфері закупівель. Необхідне не закуповується, а те, що не потрібно, закуповується величезними обсягами і за завищеними цінами”, – обурювався міністр.