У зоні відповідальності Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» окупанти збільшили кількість атак за підтримки бронетехніки. Українські воїни відбивають штурми та нищать ворожі танки і ББМ. Окрім того, напередодні захисники спопелили ворожу САУ «Гіацинт-С» та уразили ЗРК «Тор».
Про ситуацію на цьому відтинку фронту та втрати загарбників розповів командувач ОСУВ «Таврія» бригадний генерал Олександр Тарнавський.
«В операційній зоні ОСУВ Таврія ворог завдав 20 авіаційних ударів, провів 49 бойових зіткнень та здійснив 919 артобстрілів. Наші захисники та захисниці стійко тримають оборону і проводять активні дії на визначених напрямках», – зазначив він.
За словами Тарнавського, напередодні окупанти збільшили кількість атак за підтримки бронетехніки. Це відобразилося на їхніх втратах: українські воїни повністю знищили 6 російських танків, ще два – серйозно пошкодили.
Загалом напередодні, 15 січня, у зоні відповідальності ОСУВ «Таврія» російські війська втратили 386 окупантів та 67 одиниць військової техніки, серед них – знищена САУ «Гіацинт» та уражений ЗРК «Тор».
Усього за добу українські воїни «демілітаризували» 8 танків, 7 ББМ, 14 артсистем, 1 засіб ППО, 27 БпЛА, 5 автомобілів та 4 одиниці спеціальної техніки. Окрім того, у повітря злетіли два ворожих склади боєприпасів.
Варто підкреслити, що російський військово-промисловий комплекс працює на межі можливостей — збільшити виробництво військової техніки РФ не може.
Про це розповів військовий експерт Сергій Грабський.
“Санкції дають свій результат. І ми бачимо, що Росія за багатьма показниками підійшла вже до стелі своїх виробничих можливостей, й подальше нарощування темпів виробництва навряд чи можна очікувати. Тобто Росія працює практично на межі своїх виробничих можливостей. І тут потрібно враховувати, що таке поняття як “аналогів немає” — це, загалом-то, пародія, тому що Росія має можливість виробляти зразки озброєння, які були створені ще в середині минулого століття. Вони за якісними показниками відстають. Росія намагається покрити їх кількісними показниками”, — сказав він.
Грабський зазначив, що ситуацію наочно ілюструє той факт, що Росія ходить із простягнутою рукою світом, випрошує снаряди у таких “потужних” виробників, як Північна Корея, випрошує дрони в Ірану.
Він нагадав, що дрони-камікадзе типу Shahed не є високотехнологічним продуктом, що вимагає серйозного напруження інтелектуальних ресурсів держави. Водночас для такої країни, як Росія, стелею стало виробництво до 350 “Шахедів” на місяць з урахуванням закупівлі окремих комплектуючих.
“Це говорить про обмежені саме технологічні та виробничі можливості Російської Федерації”, — вважає Грабський.
Військовий експерт наголосив, що Україна спирається на науково-виробничий потенціал усього цивілізованого світу.
“А останнім часом внаслідок, скажімо так, специфічної політики Північної Кореї, до цього альянсу приєднуються Південна Корея, Тайвань та Японія. І ми маємо можливість, за великим рахунком, використовувати потенціал виробництв таких країн, які відійшли на десятиліття вперед стосовно Російської Федерації. Таким чином, зараз Україна перебуває у своєму одному з найскладніших періодів історії, коли потрібно просто вистояти ось цьому тиску саме старої сили, яка ще має можливість атакувати, втримати позиції та протриматися, ведучи активну роботу з союзниками до того часу, поки Україна не почне отримувати високотехнологічне озброєння. І йдеться тут також про засоби, які можуть вражати об’єкти противника на території країни-окупанта. Без цього війна може затягнутися на тривалий період часу”, — сказав Грабський.