Кабінет міністрів України проведе екстрене засідання у п'ятницю, 19 жовтня. На засіданні збираються обговорити підвищення ціни на газ.

Таку інформацію розповсюдило видання "Українська правда" з посиланням на джерела в уряді. За їхніми словами, засідання стосується ціни на газ і розпочалося о 16.00.

На питання про те, чи збирається прем'єр-міністр Володимир Гройсман виносити питання про підвищення ціни на газ, один зі співрозмовників видання сказав: "ніхто цього не знає".

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона


Також інші джерела видання і в уряді, і в парламенті стверджують, що ціни на газ можуть підняти на 23%. На сайті уряду повідомлень про засідання немає.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що подорожчання вартості газу в Україні, яке було заплановане на 18 жовтня, відкладається через продовження дії спеціальних зобов'язань для "Нафтогазу України".

У разі, якщо вартість газу в Україні підвищили б згідно з імпортним паритету, один кубометр міг подорожчати з 6,9 до понад 11 грн.

Україна в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом зобов'язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася виконувати вимогу.

На сьогодні питання цін на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ.