Обстановка в армії РФ загострюється з кожним днем. Відомо, що командування РФ зовсім не жаліє своїх солдатів та відправляє на вірну смерть. Через це, окупанти починають відмовлятись виконувати накази та взагалі воювати. Вони готові йти на бунт, лиш би не помирати за інтереси Путіна.
Зокрема, троє наляканих військових РФ, яких командири кинули на вірну смерть штурмувати лісосмугу, записали відео. На момент запису вони вже дві доби сиділи в брудній норі без води та їжі під постійним обстрілом. Зі штурмової групи, до якої входило 10 військових РФ, після штурму вижило тільки троє.
«Ось так от ми і воюємо… Сьогодні весь день б’ють. Учора били весь день. А ми нічого зробити не можемо. Просто, гарматне м’ясо… Нас поливають з усіх гармат… Це називається «закріп»… Нас 10 осіб заходило, усі по цій лісосмузі розкидані. Ні з ким ні зв’язку, нічого немає. Під час висадки в зону вже згоріла беха з усіма нашими речами, тут же розбили… Ні лопат, ні пайків, ні води! Без води сидимо. Мародерствуємо», — поскаржилися окупанти. Чи вдалося вижити трьом окупантам, наразі невідомо.
До того ж, російські солдати тікають у з фронту великих кількостях. Через це, з початку 2024 року в Росії стрімко зростає кількість судових вироків за самовільне залишення військової частини. З посиленням мобілізації в РФ кількість таких судових справ буде тільки збільшуватися.
Про це розповів російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.
“Збільшення кількості судових справ за самовільне залишення військової частини — це наслідок прихованої мобілізації, яка проходить у РФ нині. Крім завербованих за гроші так званих добровольців, російська влада примусово відправляє мобілізованих росіян на війну. Щоб не йти воювати, деякі мобілізовані втікають з військових частин. Тому зростає кількість дезертирів і подібних судових справ”, — розповів правозахисник.
Найчастіше засуджених за статтею про дезертирство російські суди знову відправляють на фронт.
“У зв’язку з тим, що триває мобілізація, покарання за статтею “дезертирство” було збільшено поправками Держдуми РФ у 2022 році. Тепер за цією статтею загрожує до 15 років. Але російські суди насправді ухвалюють умовні вироки з умовним покаранням для того, щоб була можливість відправляти “гарматне м’ясо” на війну. Таким чином поповнюється резерв російської армії, що тане на очах”, — констатував Полозов.
Як зазначив адвокат, розраховувати на справедливий вирок російських судів у цьому питанні не доводиться. Оскільки судова влада вже давно демонструє повну залежність від виконавчої влади.
“Нині ніхто не має ілюзій щодо того, що російські суди ухвалять справедливий вирок не тільки за статтею “дезертирство”, а й за іншими кримінальними справами. Сьогодні російські судді керуються установками, які випливають безпосередньо з Кремля. Наприклад, для так званих “героїв СВО”, які, повертаючись із війни, продовжують скоювати злочини, часто ухвалюють виправдальні вироки, а ось за дезертирство можна отримати 15 років в’язниці. І все це робиться за установками Кремля”, — зазначив Полозов.
За словами правозахисника, судова влада в РФ уже давно працює за таким принципом.
“Я думаю, що серйозний перехід судової влади під виконавчу в Росії відбувся наприкінці нульових років. І з приходом Путіна на третій президентський термін усі важелі судової влади в РФ уже були в його руках”, — уточнив Полозов.
За його словами, така ситуація із судами практично повністю знищила легальний правозахисний рух та інститут адвокатури в РФ.