Попри додаткові військові підкріплення, окупанти не в змозі витіснити наші сили з плацдармів на Херсонщині.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, українські військові успішно утримують свою позицію на лівому березі Херсонщини, репрезентуючи серйозне випробування для російських військ. Очевидно, росіянам дуже складно подолати опір наших захисників, незважаючи на чисельну перевагу противника.

«Сили оборони стикаються із важкими умовами для просування на даній ділянці, проте вони продовжують завдавати потужних ударів ворогові, при цьому завдаючи йому значних втрат.

Незважаючи на додаткові військові підкріплення, вони не спроможні витіснити українське угруповання з правого берега Херсонщини. У цьому районі відбуваються запеклі бої, і, попри зусилля супротивника, росіяни зазнали серйозних втрат. Навіть 810-ю бригаду морської піхоти окупантів було залучено в конфлікт і зазнало значних втрат» – ділиться експерт.

Зокрема, Жданов зазначив, що солдати російської армії інтенсивно використовують свої резерви, що призводить до значних втрат. Часто ми бачимо, що підрозділи привозять із Росії, але вже за кілька днів необхідно доповнювати їх новими військами.

Вони не мали масованого залучення додаткових сил, оскільки Південь був пріоритетним напрямом. На цей момент наш контингент утримується з використанням наявних коштів впевнено.

Крім того, за словами військового експерта Олега Жданова, попри вплив погоди на обидві сторони фронту, події на передовій явно демонструють, що ні тумани, ні мокрий сніг, ні морози не припиняють бойових дій повністю.

Він наголосив, що кліматичні умови є серйозною перешкодою для військових операцій, обмежуючи використання певних видів військової техніки та озброєння.

В даний момент пересування бронетехніки в бруді ускладнене, а на дорогах вона стає більш уразливою для ворожих атак у процесі руху.

«У різних напрямках, особливо в районі Авдіївки, росія робить дії, засновані на використанні піхоти. Навіть за повільного просування і значних втрат окупанти намагаються просунутися. Вони змушені кидати натовпу солдатів уперед, щоб хоч якось прорватися, для цього вирішили спробувати використати перевагу в піхоті» – ділиться експерт.

Зараз найнапруженіша ситуація простежується під Бахмутом у Донецькій області, особливо на північному фланзі. Водночас ситуація довкола Авдіївки залишається стабільно складною.

«Після попереднього удару окупанти заявили про руйнування командного пункту та п’ять пускових установок Patriot, вважаючи, що більшість комплексу і, головне, командний пункт було знищено. Російська розвідка може не мати повної впевненості, що Patriot був недостатньо пошкоджений, і тому продовжує атакувати. Вони використовують «Шахеди», як відволікаючий маневр, їх не шкода» – також поділився експерт.

Нагадаємо, стало відомо, що на напрямку до Авдіївки нині спостерігається контроль з боку ворога, що є серйозною втратою з огляду на її стратегічну важливість для можливої ​​деокупації Донецька.

Про це сказав військовий експерт Роман Світан.

На його думку, протягом останньої осені окупанти успішно оволоділи фортифікаційними спорудами.

Тепер ця територія стала неспроможною для ефективної оборони. Сили Збройних Сил України наразі перемістилися трохи на захід, у напрямку самої Авдіївки, займаючи стратегічні висоти для контролю промислової зони з використанням артилерії.

«Втрата контролю над даною територією не є значною загрозою, оскільки її стратегічна цінність полягала в потенційній можливості деокупації Донецька. Проте після руйнівних дій окупантів регіон втратив свій інтерес з точки зору можливого закріплення та оборони, навіть для російських військових. – ділиться експерт.