Глава РНБО Олександр Турчинов пригрозив, що всі організатори та учасники "виборів" глав самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" будуть виявлені і притягнуті до кримінальної відповідальності. 

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Правоохоронні органи виявлять всіх організаторів і учасників цих псевдовиборів, і вони будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності", – заявив Турчинов.

Він підкреслив, що участь в організації та проведенні даних "виборів" потрапляє під дію ряду статей Кримінального кодексу. Зокрема, статті 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, до 10 років в'язниці), 110 і 110-2 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, 8-15 років або довічне ув'язнення) , 111 (держзради, до 15 років ув'язнення) і 114 (Шпигунство, до 15 років в'язниці).

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Крім того, організатори і учасники "виборів" можуть бути притягнуті до відповідальності за іншими статтями, які також передбачають тривалі терміни позбавлення волі і конфіскацію майна.

Відзначимо, що Турчинов не повідомив, чи стосується переслідування самих виборців або тільки органзіторов.

"Хочу запевнити всіх, хто причетний до проведення цих злочинних заходів, про безпідставність сподівань уникнути відповідальності за свої дії, і попереджаю, що у вас є тільки один шанс – вчасно зупинитися від участі в злочині", – заявив Турчинов.

Нагадаємо, у п`ятницю, 9 листопада, пройшов брифінг Голови СБУ Василя Грицака щодо ситуації, пов’язаної з так званими виборами на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей. 

Окрім того під час зустрічі Джозефа Доля і Порошенка обговорювались – посилення тиску на Росію через псевдовибори на Донбасі та “повзучу анексію” Чорного та Азовського морів, а також протидія втручанню Москви у майбутні вибори в Україні  Також лідери відзначили відповідальність Росії за масові порушення прав людей на окупованих територіях і визначили шляхи можливого посилення санкцій у відповідь на злочини Кремля.