Відомий Політолог Михайло Подоляк висловився про образу президента України. Відповідна публікація з’явилася на його сторінці в Facebook.

“Поки у нас начебто є щось нормальне. І цілком собі людський образ президента, а не традиційна нафталінова карикатурність VIP-брехунів. І хороші добрі слова про складне. І правильні візуальні технології. І навіть така рідкісна в наших мародерських краях душевність”, – пише він.

Подоляк вважає, що така модель чудово працювала б в Чехії чи Австрії, однак не в Україні.

“Тому що все ще у декого немає головного. Немає реальної сили, щоб ударити по набридливім всім жлобам. Немає ключових доказів своєї правоти і права… встановлювати тут нові правила гри. Немає бажання і волі нанести, нарешті, професійний юридичний удар по тих, хто розмовляє образливо, загрозливо, брехливо. Я навіть не про ідеології кажу. І не про політичні конфлікти”, – пояснив він.

Подоляк зазначив, що не має на увазі специфічну боротьбу за владу або реванш переможених, а про “добірних мерзотників”, яких стає все більше з кожним днем.

“Про тих, хто вже цілком відкрито, відверто і нескінченно ображає… Зеленського. І навіть його батька. Смачно так, особливо витончено. І нічого у відповідь. Дивно, адже з грубого вуличного дитинства зрозуміло, що ображаючи тата чи маму, зобов’язані залишитися без зубів… І ось це і є справжня дорога в прірву. Тому що спочатку були поодинокі аноніми з витонченими фантазіями. А у відповідь – тиша”, – пояснив Подоляк.

Він вважає, що все це приведе до ескалації ненависті.

“Суспільство перестане реагувати на сказане президентом і просто мовчки буде дивитися на те, як людину ставлять на коліна віртуально. Поки не розчавлять. Тому що “непокаране завжди породжує свавілля”…”, – резюмував політолог.

Потім, за його словами, з’явилися відморожені «псевдо-патріоти», які явно вже не приховують свої імена, швидше хизуються ними.

” І знову – тиша. А потім вже і зовсім почалася справжнісіньке розвага – «хто більше прикро і витонченішими способами образить президента? Хто придумає йому найганебніше поганяло? Хто зуміє найбільш жорстко проклясти Зеленського? І ось вже перед «вільним мікрофоном» соцмереж зібрався фрік-оркестр нероб з гнилими ротами.

І понеслася. Якісь опудала типу Бірюкова або Пояркова утопають у погрозах. Тиша. Підключаються наступні – екси Омелян і В’ятрович. Теж тиша. Настільки дзвінка, що з кущів виходить навіть щурячий і боягузливий Вакарчук і теж починає ображати. Віршовано”, – підсумовує політолог.