Лондон веде переговори з Києвом про можливий продаж і постачання Україні зброї, а саме ракет. Їх мають намір надати для оснащення патрульних катерів і літаків.
Про це повідомляє видання The Times з посиланням на українського дипломата. За його словами, ця угода буде першим випадком, коли Британія продає зброю нашій державі.
Зазначається, що британське Міністерство оборони обговорює продаж морських ракет класу “земля-земля” і “повітря-поверхня” Brimstone, пише Обозреватель.
Вони належать MBDA UK (британська дочірня компанія загальноєвропейської ракетної системи MBDA. – Ред.), що базується у Франції. Хоча виробництво і вся розробка здійснюються у Британії.
Ці ракети здатні вражати кілька цілей одночасно і будуть розміщені на суднах, які перебувають на озброєнні Військово-морських сил України.
За даними впливової британської газети, переговори між Лондоном і Києвом проходять вперше “на тлі побоювань” щодо діяльності країни-агресора Росії. Передбачається, що вона може “використовувати газову кризу для захоплення більшої частини території” української держави.
Сьогодні Україна є транзитом для російського газопроводу. Але якщо “Північний потік-2” у Балтійському морі почне працювати, Москва більше не залежатиме від Києва в питанні поставок газу до Європи. А це, як побоюються, піддасть Україну ризику подальших ворожих дій із боку Росії.
До речі, у п’ятницю, 15 жовтня, в ефірі телеканалу “Дом” сказав посол України у Великій Британії Вадим Пристайко розповів про те, як можна посилити можливості України в морі. У межах угоди, яка була підписана в 2020 році між Україною і Британією, наша країна повинна незабаром отримати від Сполученого Королівства ракетну зброю і військові кораблі.
Точних дат отримання військової допомоги від країни він не назвав, проте уточнив, що це тільки перші результати, яких країнам вдалося досягти, завдяки угоді (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).
Вона, як розповів посол, має чотири напрями співпраці, зокрема спрямовані на посилення боєздатності Військово-морських сил України для просування нашої країни в НАТО.
Як зазначив Пристайко, йдеться про два діючих кораблі, які одразу увійдуть до складу ВМС. Це тральщики – судна, які забезпечують захист узбережжя від мінної загрози.
Перший корабель побудують у Сполученому Королівстві, а потім технології передадуть українським верфям.
“Я переконаний, що найближчим часом буде придбано два діючих кораблі. Вони одразу увійдуть до складу ВМС України. Буде розпочато роботу з будівництва двох військово-морських портів”, – сказав Пристайко.
Крім того, Україна отримає ракетне озброєння, яке, за словами Пристайка, допоможе реально підсилити здатності нашої країни в морі.
Своєю чергою у середу, 20 жовтня, глава МЗС України Дмитро Кулеба на брифінгу повідомив про те, що Президент Володимир Зеленський їде до Великобританії для участі в 26-й Конференції ООН з питань зміни клімату, яка пройде в Глазго.
“Це буде візит насамперед присвячений участі України в глобальній конференції з питань протидії кліматичним змінам – це головне питання порядку денного”, – сказав Кулеба.
За словами міністра, в ході візиту Зеленського можуть пройти двосторонні зустрічі з “класичної порядком денним”: врегулювання конфлікту на сході України; деоккупація Криму; захист прав політичних в’язнів, а також енергетична безпека України.