Все що відомо про загадково зниклого екс-губернатора Київської області Максима Мельничука
У суботу на сайті президента Петра Порошенка був опублікований указ, відповідно до якого Максим Мельничук звільнений з посади голови Київської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою, передає Корупція.Інфо.
Як уже повідомила "Країна", напередодні глава МВС Арсен Аваков повідомив у своєму Facebook, про те, що затриманий заступник Мельничука Ігор Любко за отримання хабара. Відразу після цього інциденту глава Київської ОДА подав у відставку. При цьому, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що слідство вивчає роль глави Київської ОДА Максима Мельничука в історії з хабарем, за підозрою в якій був затриманий його заступник Ігор Любко. Примітно, що після цієї заяви колишній губернатор зник – його дружина написала заяву в поліцію про зникнення чоловіка. Серед версій його зникнення – інсценування викрадення з метою уникнути покарання, конфлікт зі спонсорами і покровителями і бізнес-розборки.
Максим Мельничук був одним з наймолодших губернаторів в історії України. Подейкують, що своєю кар'єрною драбиною губернатор був зобов'язаний батькові Дмитру Мельничуку, який понад тридцять років очолював Національний університет біоресурсів і природокористування. Цьому ВУЗу належали тисячі гектарів землі по всій Україні. Частина з них, більшість з яких були особливо ласими шматками – в Форосі, Саках, Ворзелі, Ірпені були відчужені під час керівництва університетом Дмитра Мельничука. Сам же Максим Мельничук до призначення також працював в цьому ВНЗ – проректором з наукової діяльності. Термін перебування Мельничука на посаді губернатора цього регіону також був найкоротшим, ніж у всіх попередників – менше 7 місяців.
В активі самого Мельничука – зв'язки з впливовими політиками. За часів Януковича він був заступником міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка, якого звинувачують у привласненні грошей Аграрного фонду на суму 540 мільйонів гривень. Втім, в 2011 році він пішов у відставку. Через те, що термін служби в команді Януковича був менше року, політик не потрапив під люстрацію.
Після Майдану Мельничук очолив київську організацію Аграрної партії. Він брав участь у виборах мера Києва, але не потрапив навіть до першої десятки, набравши трохи більше 1,5 тисячі голосів.
Призначення Мельничука відбулося нинішньою зимою, незабаром після звернення Київради до Петра Порошенка з пропозицією відмовитися від практики призначення губернаторів, замінивши її виборами. Але президент не почув прохання депутатів. Через кілька днів Порошенко представив Мельничука апарату обладміністрації.
У яких скандалах помічений
Перший скандал на новій посаді був пов'язаний з деклараціями губернатора, одна з них була оприлюднена публічно на сайті ОДА, а інша подана перед призначенням. Як виявилося, доходи за 2015 рік у Мельничука в двох деклараціях істотно відрізняються. В одній з них він вказав 2 мільйони 387 тис. гривень доходу за 2015 рік. В іншій – сума на 859 тисяч гривень менше. Відрізняються і дані по зарплаті – в одній щомісячна зарплата Мельничука вказана в розмірі 13 тисяч гривень, в інший 8679 гривень. Ще одна нестикування пов'язана з прибутком від реалізованого майна – в одній декларації такий прибуток 993 тисячі, в іншій – в два рази більше.
Ще один скандальний слух в квітні поширили ряд маловідомих сайтів, що спеціалізуються на публікації різних пліток і політичних чуток. За їхніми даними, Мельничук нібито повинен був заплатити за своє призначення губернатором чиновникам в Адміністрації президента 3 мільйони доларів. Однак частина грошей по дорозі нібито вкрав посередник і Мельничуку на Банковій виставили "пред'яву", але той відмовився доносити недостачу. З тих пір, мовляв, у нього і почалися проблеми, які як раз і могли привести до нинішньої відставку.
Це з іронією прокоментував сьогодні у себе в ФБ екс-губернатор Київської області Євген Жовтяк: "Хороший" бізнес "- за 3 мільйони долларів призначити людину на посаду і через 8 місяців зловити її на корупції … А що? І гроші в кишені і статистика коротьба з корупцією покращена!".