У 2016 році на фінансування НАБУ виділено 1,5 млрд грн. Але досі в кримінальних провадженнях, що розслідувало Антикорупційне бюро, судами винесено лише п’ять вироків, передає Корупція Інфо

Елементарна арифметика підказує, що на сьогоднішній день собівартість одного судового вироку у провадженнях, які розслідує НАБУ, становить 300 млн грн.Про це у своїй статті для «Ракурсу» пише журналіст Володимир Бойко.

«Це — гроші українських платників податків, які Ситник і Холодницький бездарно витрачають на те, щоби впродовж багатьох місяців розслідувати копійчані справи щодо службовців далеко не першого порядку. Причому розслідувати із сумнівною судовою перспективою, кричущими порушеннями законності та за явної вибірковості об’єктів кримінального переслідування, коли за аналогічні діяння щодо одних представників влади відкриваються кримінальні провадження, а щодо інших — ні», — зазначає автор.

Йдеться про справу щодо незаконного збагачення військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика. Упродовж багатьох місяців директор НАБУ Артем Ситник розповідав про неймовірні статки Кулика, про його автомобілі, квартири, відпочинок за кордоном тощо. Але в остаточному тексті підозри про це — ані пари з вуст. Там лише два епізоди — придбання його коханою жінкою квартири площею 77,6 кв. м вартістю 2,9 млн грн і одного машиномісця в підземному гаражі вартістю 97,5 тис. грн.

«Кидається в очі повна аналогія між справою Кулика й скандальним придбанням квартири народним депутатом Лещенком — начебто на гроші двох жінок, жодна з яких не має таких офіційних доходів, щоби дозволити собі спонсорувати народного обранця. Але є й відмінність. І не тільки в сумах та площі квартир (Лещенко придбав квартиру площею 200 кв. м вартістю 7,5 млн грн). Для того щоби встановити відсутність у діях Лещенка складу злочину, Ситнику не знадобилось навіть реєструвати кримінальне провадження. Натомість НАБУ невідомо на підставі якого закону провело не передбачену КПК України „перевірку“ й за лічені дні дійшло висновку, що народний депутат Лещенко та незаконне збагачення — речі несумісні», — пише Бойко.

У випадку з Куликом аналогічним фактам дається протилежне тлумачення, реєструється кримінальне провадження, але водночас справа не передається до суду ось уже 10 місяців.