Підприємці, для яких діють податкові канікули, відповідають цілому ряду критеріїв, повідомляє Корупція.Інфо

З 1 січня 2017 року передбачено надання податкових канікул для платників податку на прибуток.

У період до 31 грудня 2021 року застосовується ставка нуль відсотків для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 3 мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожним із працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати.

Нагадаємо, з 2017 року після підвищення розмір мінімальної зарплати встановлений законом на рівні 3200 гривень, тобто дві мінімалки складуть 6400 гривень. При цьому, для податкових канікул платник повинен відповідати ряду критеріїв:

Освіта в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;
Діючі платники, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п'яти до 20 осіб;
Підприємці, які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п'яти до 50 осіб.
При цьому, якщо платники податку, які застосовують нульову ставку податку на прибуток у будь-якому звітному періоді досягли показників щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, зазначеним у п. 44 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ, то такі платники податку зобов'язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному періоді, за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ (18%).

Скористатися податковими канікулами не зможуть суб'єкти господарювання, які освічені після 1 січня 2017 року шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), приватизації та корпоратизації. А також які здійснюють діяльність:


у сфері розваг, визначену в п. п. 14.1.46 п. 14.1 ст. 14 ПКУ:

здійснюють виробництво, оптовий продаж, експорт імпорт підакцизних товарів;

виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення;

фінансову та страхову діяльність;

діяльність з обміну валют;

видобуток та реалізацію корисних копалин загальнодержавного значення;

операції з нерухомим майном;

поштову та кур'єрську діяльність;

діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону "Про телебачення і радіомовлення";

охоронну діяльність;

ЗЕД (крім діяльності у сфері інформатизації);

виробництво продукції на давальницькій сировині;

оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі;

діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води;

діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку;
діяльність у сфері інжинірингу.