Шевчук не захотів добровільно піти з посади.
14 травня судді Конституційного суду висловили недовіру очільнику КСУ Станіславу Шевчуку.
Про це з посиланням за власні джерела повідомляє низка ЗМІ, зокрема, Українська правда, Укрінформ та Дзеркало тижня.
За їхніми даними, за це рішення проголосували більшість суддів.
"Під час зборів судді проголосували за недовіру голові Шевчуку", – сказало джерело.
Співрозмовник додав, що правових наслідків це рішення не має, оскільки у Законі "Про Конституційний суд" не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням.
"Це був сигнал голові, що у нього немає підтримки серед суддів", – додав співрозмовник.
Водночас Шевчук не захотів добровільно піти з посади, і судді приступили до голосування про його відставку з посади судді відповідно висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики, який був затверджений ще у квітні. Таким чином, Шевчук може втратити посаду судді Конституційного Суду й автоматично посаду голови суду.
Зазначимо, Станіслав Шевчук на посаді уже 5 років. Йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення.
15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали листа до всіх своїх колег у КСУ, у якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито очільник суду використовує можливості високої державної посади для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.
Зазначимо, що під час інавгурації новообраного президента, за законом, голова Конституційного суду України має повідомити про виконання новообраним президентом України усіх Конституційних вимог щодо несумісності з посадою президента України, відсутності інших обставин, що унеможливлюють складання ним присяги. Глава КСУ має запросити до трибуни новообраного президента України, де вручає йому текст присяги українському народові, зміст якої визначений Конституцією України.
Потім новообраний президент України, поклавши праву руку на Конституцію України і, за бажанням, на Пересопницьке Євангеліє проголошує присягу українському народові, підписує її та передає підписаний текст Голові Конституційного суду України.
Голова Конституційного суду України оголошує, що новообраний президент України склав присягу українському народові відповідно до статті 104 Конституції України і вступив на пост Президента України.
Раніше у команді Зеленського наполягали на необхідності провести інавгурацію 19 травня.