15 росіян, які потрапили під санкції, втратили власність. Влада Іспанії визначила активи, що належать 15 російським олігархам, у списку санкцій ЄС, включаючи будинки, компанії та принаймні одну розкішну яхту. Отриману інформацію було передано до Управління фінансової розвідки країни та Міністерства фінансів. Про це повідомляє Reuters.

Маріано Гарсія Фресно, керівник відділу боротьби з відмиванням грошей при Генеральній раді нотаріусів, сказав, що підрозділ серйозно ставиться до передачі майна найближчим родичам. Загалом було ідентифіковано близько 15 осіб із санкційного списку ЄС та ще 105 осіб, пов’язаних з ними або членами їхніх родин.

Вони вже почали передавати ці пакети акцій, особливо в іспанських компаніях, або пакети чи акції іноземних компаній, – сказав Фресно.

Також поліція Іспанії тимчасово заарештували яхту вартістю близько $140 мільйонів у  Барселоні. Згідно з двома джерелами, це судно належить Сергію Чемезову, колишньому офіцеру КДБ, який очолює держконгломерат “Ростех”.

Компанії, пов’язані з російськими олігархами, володіють близько 35 об’єктами нерухомості в Іспанії, у тому числі кількома особняками, а також банківськими рахунками та акціями компаній, що працюють в Іспанії та інших європейських країнах.

Також варто зазначити, що раніше майно рф заарештувала Фінляндія.