Контррозвідка Служби безпеки України розкрила та затримала агентку російських спецслужб, яка надавала допомогу росіянам у підготовці нової повітряної атаки на цивільну інфраструктуру Одеси.

У спецслужбі повідомили, що окупанти поручили своїй агентці виявити місця розташування протиповітряних комплексів на території Одеси, щоб уникнути удару з боку української ППО під час майбутньої атаки. Російських загарбників особливо цікавили місця розташування зенітно-ракетних установок на береговій території міста. Вони намагались дізнатися інформацію про наявність в місцевих портах військових суден, що мають системи протиповітряної оборони.

Провідником місцевої мешканки, яку завербували в січні, виявився керівник розвідгрупи групи російських військ, що розташовується у тимчасово окупованому Севастополі.

Перед затриманням агентки, СБУ поетапно задокументувала всі її злочинні дії, що почалися з «перших кроків» розвідувальної активності. Це дозволило заздалегідь повідомити командування Сил оборони про нову загрозу повітряних ударів та підготуватися до захисту.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманій про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисниця перебуває під вартою, а їй загрожує довічне ув’язнення.

Нагадаємо, що у середу, 6 березня, внаслідок російського удару по портовій інфраструктурі Одеси загинули п’ятеро людей. Удар по місту росіяни нанесли у момент, коли в ньому проходила зустріч президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса. Втім, у ЗСУ не вважають, що російський ракетний удар по Одесі пов’язаний із візитом голови держави.