У зоні бойових дій, особливо в районі Новомихайлівки, за останню добу знищено більше десятка одиниць бронетехніки противника, включаючи 4 танки.

Інформацію про це надали представники 79-ї Таврійської окремої десантно-штурмової бригади, яка активно стримує наступ ворога в районі Новомихайлівки. Зазначається, що російські війська протягом усього дня ведуть наступ на позиції українських захисників, застосовуючи значну кількість бронетехніки.

«Учора противник одночасно з кількох напрямків штурмував позиції марунових беретів з Миколаєва, залучивши для підтримки своєї піхоти значну кількість бронетехніки. Штурмові дії почалися зранку і тривали цілий день. Утім, усі атаки Таврійські десантники відбили, знищивши 12 одиниць бронетехніки, з яких чотири це танки», — йдеться у повідомленні.

79-та окрема десантно-штурмова бригада опублікувала відео з окремими епізодами бою. На записі можна побачити початок зіткнення, коли противник розгортається на кількох колонах і наближається до позицій десантників 79-ї бригади. Також видно вогневе ураження техніки противника та його подальшу реакцію на цей напад.

Крім того, фахівці Інституту вивчення війни вважають, що з точки зору оперативної доцільності Україна повинна перехопити ініціативу в російських загарбників, однак затримки з надання західної допомоги відкладуть зусилля Сил оборони.

На думку аналітиків, спроба України перехопити ініціативу у 2024 році має підстави з точки зору оперативної доцільності.

«Росія зможе визначати місце, час, масштаб і вимоги до бойових дій в Україні доти, доки вона зберігатиме ініціативу на всьому театрі воєнних дій, що може дозволити РФ змусити Україну витрачати матеріальні засоби і живу силу на реактивні оборонні операції, позбавляючи Україну можливості накопичити матеріальні засоби, необхідні для майбутніх контрнаступальних операцій», – ідеться у звіті.

ISW продовжує оцінювати, що для України було б нерозумно поступатися перевагою ініціативи на всьому театрі воєнних дій Росії на довший час, ніж це необхідно.

Однак, додають експерти, подальші затримки з наданням західної допомоги у сфері безпеки, ймовірно, відкладуть українські зусилля з повернення собі ініціативи на всьому театрі військових дій.

«Дефіцит матеріальних засобів змушує українські війська доукомплектовувати їх, а невизначеність щодо майбутньої допомоги, ймовірно, обмежує українське оперативне планування.

Затримки з критично важливою допомогою змусять Україну приймати складні рішення щодо розподілу ресурсів між майбутніми оперативно важливими контрнаступальними операціями та поточними українськими оборонними операціями проти російських нападників, які наразі утримують ініціативу», – зазначають в огляді.

Також стало відомо, що війська РФ нещодавно просунулися на північний схід від Куп’янська на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна 6 березня. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 березня, показують, що піхота інтервентів нещодавно просунулася на північну околицю Синьківки.

Російський «воєнкор» стверджував, що війська РФ нібито просунулися на кілька сотень метрів у глибину поблизу Тернів (на захід від Кремінної) і захопили кілька невизначених опорних пунктів ЗСУ, хоча експерти ISW не знайшли підтвердження цієї заяви.

Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на північний захід від Сватового поблизу Табаївки; на захід від Кремінної біля Ямполівки і Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної) та Верхньокам’янського.

Голова Харківської обласної військової адміністрації України Олег Синєгубов заявив, що війська РФ зосередили на Куп’янському та Лиманському напрямках близько 100 тис. особового складу, з них близько 40 тис. росіян є бойовими. Він додав, що зараз окупанти ведуть механізований штурм на Куп’янському та Лиманському напрямках із застосуванням БТР МТ-ЛБ замість танків.