Українські війська методично готуються до звільнення лівого берегу Дніпра знищуючи окупантів та розширюючи плацдарми для подальшого перекидання військ.

Хоча самого селища Кринки вже не існує, але плацдарм продовжує активно діяти й ворог намагається великими силами вибити ЗСУ. На лівому березі Дніпра, на Херсонщині, російська армія продовжує штурмувати позиції Збройних Сил України без підтримки бронетехніки. Використання бойової техніки — жирна ціль і знищується дронами ЗСУ.

Про це в ефірі телемарафону повідомила начальниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, згадуючи про складну ситуацію.

«Зрозуміло, що складна ситуація на лівому березі, де наші воїни утримують плацдарм та ворог не припиняє спроб штурмувати навіть тоді, коли в нього не вистачає ресурсу або мотивації на морально-психологічному рівні», – сказала вона.

За словами Гуменюк, якщо за минулу добу українські військові не спостерігали жодного штурму, то ввечері окупанти все ж таки наважилися на один, але, зазнавши потужних втрат, повернулися на вихідні позиції.

«Підтверджений загальний показник втрат ворога в нашій зоні відповідальності за минулу добу — це 74 окупанти, з яких близько 50 — втрати навколо Кринків. Це говорить про те, що вони продовжують вести штурмові дії в «м’ясний спосіб» без підтримки бронетехніки, і, відповідно, потерпають», — наголосила військова.

Начальниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України додала, що станом на зараз критичних змін у складі противника на лівобережжі не спостерігається, але в нього там достатньо високий потенціал.

За словами Гуменюк, якщо говорити про загальну ситуацію вздовж лінії фронту, то основний спосіб тиску з боку агресора — це артилерійські обстріли й застосування ударних дронів. Зокрема, на правому березі Херсонщини, безпосередньо вздовж урізу води, всі населені пункти під такою загрозою обстрілів.

«Вчора ворог обстріляв 21 раз населені пункти, в тому числі з використанням різних БпЛА. У Бериславі ударом FPV-дрону пошкоджено приватний будинок, поранено двох цивільних жителів», — сказала спікерка.

За її словами, активності ворожих кораблів наразі немає. Всі вони заведені у пункти базування, викриття надводної обстановки відбувається лише в Азовському морі одним кораблем.

Окрім того, загалом зараз не спостерігається підвищеної активності навіть тактичної авіації ворога у зоні відповідальності Сил оборони півдня. Хоча час від часу вони здійснюють вилети та віддають перевагу саме триманню над акваторією морів — Азовського або Чорного.

«Аактивність тактичної ворожої авіації щодо направлення керованих авіабомб, які вони раніше здійснювали на Херсонському напрямку вздовж лінії фронту,  вони зараз це припинили, ми десь тиждень не фіксуємо подібних випадків. Крайній раз по Херсонському району була запущена керована авіабомба якраз одночасно зі збиттям чергового «Су», — розповіла Гуменюк.

Водночас відбуваються артилерійські обстріли зі сторони загарбників, наприклад, по Херсону, який «максимально насичений людьми», порівняно з іншими населеними пунктами. Там російська армія атакує житлові квартали. Також у пріоритеті для російських терористів залишаються навчальні заклади й медичні установи.

За даними Сил оборони півдня, противник здійснив три штурми на лівобережжі протягом попередньої бойової доби та втратив при цьому 60 окупантів. Протягом того самого періоду ворог використовував 42 FPV-дрони та здійснив 28 скидів 47 осколкових боєприпасів з безпілотних літальних апаратів різних модифікацій по прифронтових районах Херсонщини.