Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи, що виникла в Україні.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Джанні Букіккіо погодився, що вирішення конституційної кризи вимагає швидких дій і має базуватися на верховенстві права.
«Потрібно напрацювати механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ та вдосконалили процедури ухвалення рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Ця довіра наразі повністю зруйнована. Пропоную активізувати роботу щодо пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи», – наголосив Глава держави.
Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії стосовно її експертизи у роз’ясненні питань, яким чином уникнути завдання рішенням КСУ від 27 жовтня невідворотної шкоди антикорупційній реформі.
Сторони також обговорили нагальні потреби напрацювання законопроектів щодо відновлення покарання за подання недостовірної інформації у деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК та НАБУ. Окремо зупинилися на проведенні комплексної судової реформи, серед іншого – на реформуванні механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Співрозмовники також погодилися, що Комісія з питань правової реформи має отримати експертну оцінку Венеціанської комісії та GRECO всіх напрацювань.
Також відзначимо, що сьогодні посли країн “Великої сімки” ( “G7”) в Україні в ході онлайн-зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорили необхідність забезпечити чесний відбір суддів Конституційного суду.
Про це йдеться в заяві послів країн G7, оприлюдненій в п’ятницю, 20 листопада в Twitter.
“Вчора посли країн G7 зустрілися з президентом Зеленським і підтвердили нагальну необхідність широко підтримуваних дій, спрямованих на подолання негативних наслідків недавніх рішень КСУ і уникнути подальшого відкату назад українських антикорупційних реформ”, – йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що “обидві сторони зійшлися на необхідності забезпечити чесний і прозорий відбір суддів КСУ”.
“Це історична можливість домогтися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу”, – наголошується в повідомленні.
Відзначимо, що зараз Конституційний суд укомплектований майже повністю – 15 осіб з 18.
Немає лише трьох суддів. Одного з яких виберуть на з’їзді суддів на початку грудня. А ще двох інших повинна призначити Рада.