У Жабинці прощаються із загиблим після протестів Геннадієм Шутовим. Похоронна процесія рухається до церкви, повз облвиконком, пише тг-канал “Нехта”.

Герої не вмирають!

Відзначимо, тіло померлого від отриманого під час акцій протесту 11 серпня вогнепального поранення голови брестчанина Геннадія Шутова після судмедекспертизи – тільки вчора віддали рідним. Про це TUT.BY повідомила дочка Геннадія Анастасія Баранчук.

У довідці про смерть Шутова сказано, що безпосередньою її причиною став травматичний набряк головного мозку. Це було встановлено судмедекспертом під час розтину. Основна причина смерті – травматичний внутрішньомозковий крововилив.

У документі також вказується код зовнішньої причини по шифру міжнародної класифікації хвороб (МКБ-10): Y22 – «пошкодження в результаті пострілу з ручної вогнепальної зброї з невизначеними намірами». У цей блок МКБ-10 включаються випадки, коли доступної інформації недостатньо, щоб експерти могли зробити висновок про те, чи є даний інцидент нещасним випадком, самоушкодженням або насильством з метою вбивства чи нанесення ушкоджень.

Нагадаємо, 44-річний Геннадій Шутов помер 19 серпня в військовому госпіталі Мінська. Він отримав вогнепальне поранення в голову 11 серпня біля будинку № 334 на вулиці Московській. В цей час в місті проходили стихійні масові протести.

Спочатку його доставили в Брестську обласну лікарню, а потім на вертольоті транспортували до Мінська з діагнозом «відкрите проникаюче вогнепальне поранення черепа. Забій – розтрощення головного мозку. Багатоуламковий перелом склепіння черепа з переходом на основу».

За інформацією Слідчого комітету, під час протестів 11 серпня в Бресті його «ненавмисно поранили в голову зі зброї під час нападу на осіб, які виконували завдання з охорони громадського порядку».

Родичі загиблого з такою версією не згодні. Вони наполягають, що Геннадій ні в яких масових заворушеннях не брав участі, за характером був спокійний і врівноважений, працював далекобійником. Варто підкреслити, що реакції самого Лукашенка, на жодну зі смертей – не було.

Відзначимо, Українські дипломати відповіли на недавні заяви прес-секретаря МЗС Білорусі, який порадив Україні не роздавати поради сусідам.

Дипломати зазначили, що Білорусь є для України сусідньою державою, з яким ми завжди прагнули і як і раніше прагнемо до дружніх відносин.

“Розуміємо емоційну перевантаженість колег з білоруського МЗС, але радимо не відкидати цінні дружні поради”, – сказано в повідомленні.

“Досвід української Революції Гідности вчить саме тому, що не слухати думку суспільства і поради друзів, а замість цього прокладати собі шлях вперед кийками – це шлях в нікуди. Ми щиро бажаємо Білорусі гідно пройти всі випробування, зміцнити свою незалежність і демократію “, – додали в МЗС.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що влада і суспільство в Білорусі повинні знайти “спокійний формат діалогу”, а кровопролиття є неприпустимим. Він також сказав, що на місці Лукашенка провів би протягом місяця нові вибори.