260 голосами народні депутати підтримали подання Прем’єр-міністра про призначення Ірини Верещук Віце-прем’єр-міністром України-Міністром з реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець повідомив, що Комітет розглянув подання Прем’єр-міністра про призначення Ірини Верещук віцепрем’єр-міністр України-міністром з реінтеграції тимчасово окупованих територій і рекомендує Верховній Раді підтримати його.
Також сьогодні Верховна Рада України затвердила Павла Рябікіна міністром з питань стратегічних галузей промисловості.
Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха перед голосуванням заявив, що Комітет рекомендував Верховній Раді призначити Рябікіна міністром.
Крім того, Дмитро Наталуха звернув увагу на проблемні питання, які доведеться розв’язувати кандидату в разі його призначення на посаду.
На голосування була поставлена пропозиція про призначення Павла Рябікіна Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України, яка була підтримана 237 голосами.
Також сьогодні 256 нардепів Верховної Ради підтримали кандидатуру Юлії Свириденко на посаді першої віцепрем’єрки – міністерки економіки.
За призначення Свириденко проголосували 214 “слуг”, 13 нардепів від “За майбутнє”, 20 – від “Довіри” та 9 позафракційних.
Фракції “Голос”, “Батьківщина”, “Європейська солідарність” та “ОПЗЖ” не дали жодного голосу.
Голова економічного комітету Дмитро Наталуха заявив, що комітет підтримав кандидатуру Свириденко.
“Від успішної економічної політики залежить найважливіше, для чого ми тут зібралися – це добробут українців. Наразі ми маємо майже відсутність стимулів для виробництва продукції з високою доданою вартістю. Якщо ми подивимось на співвідношення капітальних інвестицій до ВВП, це у нас порядка 14%, у Туреччині це 29,9%, у Польщі – 19,2%. Роками держзамовлення використовувалось для латання дір, а не для спрямування державних коштів на ці сфери, які дають найбільший мультиплікаційний ефект”, – розпочала свій виступ Свириденко.
За її словами, бізнес, “на жаль, працює в тіні, де йому зручно і безпечно”, а 25-30% ВВП – це тіньові кошти.
На думку Свириденко, вплинути на цю ситуацію може запуск інституцій, які посилять економічну політику держави – йдеться про запуск і ефективну роботу Експортно-кредитного агентства, Фонду прямих іноземних інвестицій, Фонду покращення житлових умов, Державне лізингове агентство, Фонд мікроінвестицій для громадян, а також перегляд самого підходу до здійснення державних інвестицій.
“Більшість цих інституцій створені у нас, але не показують жодних значущих результатів”, – додала Свириденко.
“Ми маємо стати гнучкішими, відійти від радянських стандартів і бюрократії і сформувати сталі інституції, які зможуть підтримати бізнес у період пандемії”, – сказала кандидатка на посаду перед голосуванням.
“Ми маємо перестати просто проїдати державні кошти, натомість здійснювати так звані продумані інвестиції, врахувавши ефект для економіки”, – заявила також Свириденко.