На Київщині “кадировці” розстріляли більше десяти поранених у боях в Україні російських військовослужбовців, яких мали евакуювати в Білорусь.

Про це повідомила українська розвідка.

“За отриманою інформацією, 12 березня близько 16.00 в захопленому окупаційними військами Росії населеного пункту Бородянка Бучанського району Київської області України “кадировцями” розстріляно 12 поранених військовослужбовців 36 ОМСБР (в/ч 06705, м.д. Борзя Забайкальського краю) 29 ЗА СхВО ЗС РФ, що підлягали евакуації на територію Республіки Білорусь. Деталі інциденту уточняються”.

Раніше член комітету Верховної Ради з нацбезпеки й оборони Федір Веніславський повідомив, що в окупаційних військах створюються “загороджувальні загони” за прикладом сталінських та гітлерівських методів ведення війни. За словами Веніславського, такі спеціальні загони кадировців стоять на київському напрямку (Київське море, Ірпінь, Гостомель, Буча). Вони намагаються стримувати вогнем російських військових, які уникають бойових зіткнень з українськими Збройними силами.

Окрім цього, стало відомо, що ворожа колона під Києвом розосередилася.

На північний захід від Києва тривають бої з основною масою російських сухопутних військ, які зараз знаходяться приблизно в 25 кілометрах від центру міста. Про це повідомила британська розвідка.

За даними британців, частини великої російської колони на північ від Києва розосередилися. Це може свідчити про спробу росіян оточити місто. Це також може бути спроба Росії зменшити вразливість своїх військ до українських контратак, які завдали значних збитків російським силам.

Також у британській розвідці заявили, що колона російських військових “за три дні не досягла помітного прогресу”.

Про це повідомили “The New York Times” із посиланням на оцінку розвідки, оприлюднену в четвер Міноборони Великобританії

“Конвой, який було видно на кількох супутникових знімках, зроблених цього тижня, викликав тривогу серед експертів із військової стратегії, які вважали в ньому ознаку того, що російські сили готуються до потенційно нової фази необмеженої війни. Але поки що колона, здається, зупинилася на місці”.

Аналітики вважають, що це вантажівки з продовольством для солдатів, паливо для транспортних засобів і важка артилерія. За оцінкою Великої Британії, основна частина колони залишається приблизно за 18 миль (близько 29 км) від Києва, “затримавшись через стійкий опір українців, механічні поломки та затори”. За даними Maxar Technologies, які оприлюднили знімки, колона простягнулася вздовж проїжджої частини від аеропорту Антонова (Гостомель) на північ від Києва – приблизно на 40 миль (64 км). 

Але експерти попередили, що колона не є безперервною лінією: деякі транспортні засоби розташовані на певній відстані один від одного. На окремих ділянках транспортні засоби рухаються по дві-три одиниці. Речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу у вівторок дав аналогічну оцінку американської розвідки, зазначивши, що колона на північ від Києва “залишилася в глухому куті”. Однак він попередив, що важко точно знати, чому.

Кірбі зазначив, що спершу здавалося, що російські війська “перегруповуються та переоцінюють” матеріально-технічне забезпечення після вторгнення й опору українців. В експертів було декілька версій, чому колона техніки не рухається: зокрема, погані українські дороги й вогка земля.