Російські окупанти повертаються на позиції, які були підтоплені внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС, і намагаються облаштувати там мінометні розрахунки.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповіла речниця ОК “Південь” Наталя Гуменюк.
За її словами, там, де вода ще не зійшла, окупанти використовують човни, аби дістатися до своїх колишніх позицій.
“Повернення ми фіксуємо. Вони (окупанти, – ред.) намагаються повернутися на ці відстані, які були для них недосяжними через високу воду. Там, де вода відходить, і навіть там, де вода ще не відійшла. Вони намагаються дістатися туди човнами і розгорнути свої позиції. Зокрема мінометні. На верхніх поверхах будинків, які не перебувають під водою, але розташовані настільки близько, щоби можна було застосовувати мінометні розрахунки в обстрілах правобережної Херсонщини”, – розповіла Гуменюк.
Вона наголосила, що росіяни спеціально облаштовують позиції в житлових кварталах, аби прикриватись цивільними.
“Це підступна практика, яку вони використовують. Знову ховаються за цивільними об’єктами, цивільними людьми. Не надаючи допомогу і не використовуючи човни для допомоги цивільним, вони використовують їх для пересування своїх позицій”, – сказала речниця ОК “Південь”.
Загалом морально-психологічний стан російських окупантів дуже погіршився. На це вплинуло багато факторів, зокрема нещодавній заколот вагнерівців на чолі з Євгєнієм Пригожиним. Зараз загарбники намагаються оборонятися у Бахмуту, риють окопи та будують фортифікаційні споруди навколо міста.
Про це 24 Каналу повідомив заступник командувача Східного угруповування військ із комунікацій Сергій Череватий. За його словами, Бахмут потрібен росіянам як символ, що вони хоча б чогось досягнули на фронті.
“Їм дуже потрібен Бахмут як символ хоча б чогось, що вони досягнули. Районний центр за півтора року війни – це “круто”. Десантники – це найкращі підрозділи, що у них залишалися. Вони зариваються, намагається обороняти ці позиції. Їх чекає така ж участь, як їхніх попередників на Київщині, коли були знищені десантні підрозділи”, – зауважив він.
Сергій Череватий зазначив, що на стан окупантів вплинуло багато факторів. Коли десантники, піхота, різні ПВК та інші підрозділи заходили у Бахмут, вони бачили розбитих вагнерівців, які рятували залишки своїх бойових можливостей.
Крім того, сам власник ПВК “Вагнера” Пригожин визнав величезні втрати своїх найманців, які зійшлися із підрахунками західних аналітиків. Через те, що очільник зеків має безліч свої медіа, ці повідомлення швидко дійшли до самих російських вояк.
Після ПВК “Вагнера” було до 5 боєзіткнень. У часи вагнерівців 15 боєзіткнень – це була “тиша”, а від 30 до 50 – норма. Вже не кажу про артилерію та все інше. Тому це позначилось на їхньому морально-психологічному стані. Вони почали зариватися у землю, будувати фортифікаційні споруди. Хоча це повітряно-десантні війська, – розповів речник.
Українські бійці просуваються на Бахмутському напрямку, успішно знищуючи російську піхоту. Про це повідомляє Держприкордонслужба.
“Українські військові, зокрема прикордонні підрозділи, просуваються вперед у районі Бахмута. За словами бійців, основне завдання зараз – знешкодити якнайбільшу кількість ворожої піхоти”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що для винищення російських загарбників українські бійці активно застосовують найрізноманітніші засоби – автоматичні гранатомети, станкові гранатомети та міномети. Не обходиться і без скидання гранат з безпілотників.
“Аеророзвідники ДПСУ оперативно корегують удари та відстежують дії супротивника. Частина російських військових не витримує натиску і добровільно здається в полон”, – зазначають у прикордонній службі.