Російські окупаційні війська зберігають досить високу інтенсивність штурмових дій за кількома напрямками, застосовуючи переважно піхотну компоненту. Про це розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач проєкту «Інформаційний спротив».
Аналітик інформує, що наразі помітних успіхів у просуванні окупанти мають, проте в районі Степового змушені були залишити низку позицій. По висотах окупанти тим більше не мають успіху заняття нових точок і більшість панівних навколо Авдіївки під контролем СОУ.
«Це все вказує на те, що до спілкування Путіна зі ЗМІ та народомасою, а також під Новий рік та його звернення до споживачів інформаційного фаст-фуду, оточити Авдіївку тими силами, що задіяні, не вдасться.», — розповів Коваленко.
РФ змінила тактику біля Авдіївки через втрати: експерт описав переваги для ЗСУ.
«У зв’язку з цим, для прискорення процесу, в районі Авдіївки найближчим часом будуть задіяні нові ресурси, а саме підрозділи 18-ї МСД 11 АК та 74-ї ОМСБр 41-ї ОВА. Причому підрозділи останньої діятимуть, швидше за все, з півдня через Водяне, де вже оперує 55-а ОМСБР цієї ж 41-ї ОВА. У свою чергу підрозділи 18-ї МСД можуть бути сконцентровані на півночі. Крім цих двох жирних груп, будуть застосовані й інші, дрібніші батальйонного/полкового рівнів.», — наголошує військовий оглядач.
У даному контексті виникає питання… А якщо до Нового року їм не вдасться окупувати Авдіївку.
«І все ж таки є відчуття, що армії рф таки не вдасться, звідки і який ресурс вони будуть використовувати після НГ, щоб хоча б до виборів, але закрити цей болюче для путіна питання? Адже те, що здавалося «наступом на 24 години, ну, максимум 48 годин», уже вилилося у двомісячну бійню.», — резюмує Олександр Коваленко.
Стало відомо, що росіяни хочуть знову спробувати застосує важку техніку для штурмів.
Начальник Авдіївської міської Військової адміністрації Віталій Барабаш зазначив, що найскладнішими напрямками залишаються район Степового, коксохіму та Авдіївської промзони.
«Зараз йде вже третя хвиля їх штурмових дій. Звичайно, окупанти відрізняються. Перша хвиля — це вони їхали на техніці, як на параді. Друга хвиля — вони зрозуміли, що так не можна… Вони розділили ці колони на менші колони і пішли з кількох напрямків. Третя хвиля — це в основному застосування піхоти… Я так розумію, що зараз намагаються тримати до кращих сприятливих погодних умов і будуть намагатися штурмувати з великим застосуванням техніки», — розповів чиновник в ефірі телемарафону.
За його словами, під час третьої хвилі штурмів росіяни відкрили ще два напрямки — промзона Авдіївки і з боку Донецька через Спартак, що відволікає увагу Захисників України. При цьому він вказав, що Авдіївський коксохім має для загарбників певне «сакральне» значення, як «Азовсталь» у Маріуполі, і вони постійно б’ють по заводу.
«На коксохімі окупанти не залишають спроб штурмувати ні вдень, ні вночі. Іноді вони доходять майже до забору заводу, але далі їм не дають заходити. Дуже гаряче на тому напрямку, лізуть майже постійно», — підсумував Барабаш.
За словами Голови Ради резервістів Сухопутних військ Івана Тимочка, Авдіївка залишається піоритетом для Росії, але окупанти не можуть на цьому напрямку накопичити необхідну кількість техніки, щоб оточити місто.
«Ситуація така, що росіяни не можуть на цьому напрямку накопичити необхідної кількості техніки. Але з іншого боку, вони не припинятимуть атак… Вони прекрасно розуміють, що при стишенні їх ударів, ЗСУ мобілізують сили на інших напрямках, і це призведе до фатальних для них наслідків», – зазначив Тимочко.
За його словами, росіяни сподівалися швидко захопити Авдіївку. У них було кілька головних стратегічних цілей: зменшення вогневого контролю ЗСУ над російськими складами у Донецькій області, захоплення міста для переходу до атаки на Запорізькому напрямку, а також використання промзони для зберігання запасів.