Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я закликала розвинені країни уповільнити існуючі кампанії по вакцинації проти коронавирусу.

Про це повідомляє прес-секретар ВООЗ Маргарет Харріс в інтерв’ю BBC.

Зокрема, в ВООЗ стурбовані, щоб вакцин вистачило і менш заможним країнам.

Згідно з даними, наданими організацією, зараз 95% всіх вакцинацій було проведено в 10 країнах, в той час як дві країни з низьким і середнім рівнем доходів тільки почали програми імунізації.

“Ми просимо всі країни, які мають таку можливість: зупиніться, почекайте інші групи країн, де ще не почали вакцинацію. Замість того, щоб охопити вакцинами одну країну, нам потрібно охопити всіх, і робити це треба разом”, – заявила Харріс.

Крім цього, ВООЗ розкритикувала рішення Європейського союзу про заборону на експорт вакцин від Covid-19 без спеціального дозволу від країн ЄС, яке було прийнято 29 січня. Подібні заходи не йдуть на користь світової охорони здоров’я.

Раніше повідомлялося, що ВООЗ закликає розвинені країни ділитися з бідними вакциною від коронавируса. Подібний шлях, на думку представниці ВООЗ, є правильним “як з моральної, так і з економічної точок зору”.