Командувач ВМС Ігор Воронченко переконаний, що Україна не втратить контроль над Азовським морем.
Про це він заявив в інтерв’ю DW.
«Не втратимо контроль. Однозначну оцінку зараз давати не буду. Зараз ситуація дуже складна, особливо в Приазов’ї та в ключових точках українських Півдня і Сходу. Збройні сили України знаходяться у такому стані, в якому спроможні виконати завдання (оборони – ред.). Це не 2014 рік», – сказав Воронченко.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Водночас, відповідаючи на запитання щодо співвідношення сил України та РФ у Азовському морі, він наголосив, що перевага наразі, на жаль, не на користь України.
«Зараз, на жаль, не на користь України (перевага – ред.) як у кількісному, так і якісному співвідношенні. Переважна кількість кораблів та катерів Чорноморського флоту РФ та ФСБ перебувають в Азовському морі. За нашими підрахунками, їх кількість вже перевалила за сотню. Безпосередньо тих кораблів та катерів, які можуть повноцінно виконувати завдання, на російському боці приблизно 36-40 одиниць. В України там, на жаль, зараз два катери і два кораблі. От тепер рахуйте, яке може бути співвідношення», – додав Воронченко.
Окремо він зазначив, що так звана «ДНР» створила біля Новоазовська міфічну флотилію, зібравши рибальські човни.
«Там десь 20-25 швидкохідних човнів. З їхнього боку, на маріупольському напрямку, стоїть якийсь там «9-й полк морської піхоти». У «ДНР» його ще й назвали цікаво – «штурмовий полк морської піхоти». За 10 місяців перебування там цієї «бригади» так званої морської піхоти співвідношення сил на нашу користь. Прямих зіткнень на морі не було», – уточнив командувач ВМС.
Окрім того, адмірал висловив впевненість, що Москва під тиском Заходу піде на поступки
«Я впевнений, що заключенні раніше договори будуть виконуватися. Росія буде їх дотримуватися. Сподіваюся, що на це вплине введення санкцій, які були прийняті ключовими гравцями світу по відношенню до агресора », – резюмував глава ВМС. Крім того, він нагадав, що кораблі НАТО повинні питати дозволу Росії на захід у Чорне море.