По тому, як колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, який має український паспорт, перевели із тюремної лікарні до військового шпиталю у Горі, він припинив голодування.

“Стан важкий, складний. Саакашвілі надали першу реанімаційну допомогу і перевели в палату інтенсивної терапії”, – цитують новинні агенції слова особистого лікаря Саакашвілі Ніколоза Кіпшидзе.

Раніше адвокати Саакашвілі повідомили, що той погодився на переїзд до шпиталю і пообіцяв припинити голодувати, щойно опиниться там.

Минулого тижня Спеціальна пенітенціарна комісія оприлюднила скандальне відео, на якому видно, як Саакашвілі переводили у тюремні лікарню.

У службі це назвали підтвердженням образ персоналу з боку Саакашвілі, але його адвокати називають це підтвердженням нелюдяного поводження із експрезидентом.

Раніше лікарі назвали стан Саакашвілі критичним і рекомендували перевести його у відділення інтенсивної терапії.

Повідомляють, що напередодні він зомлів, коли виходив із кімнати після зустрічі з адвокатами. Пізніше, як розповіли адвокати, консультант-реаніматолог сказала, що його стан Саакашвілі стабілізований, але він і надалі в реанімації тюремної лікарні.

Окрім того, сьогодні американські сенатори Джин Шахін, Джим Ріш, Рон Джонсон та Бен Кардін опублікували спільну заяву із закликом до уряду Грузії через арешт експрезидента країни Михайла Саакашвілі. Заяву опубліковано на офіційному сайті Джин Шахін.

Сенатори підкреслили, що Саакашвілі, як і всі в’язні, які чекають на суд, заслуговує на справедливе і гідне поводження відповідно до міжнародних стандартів і законодавства Грузії.

“Ми стурбовані тим, що наразі це не так. Ми закликаємо уряд Грузії негайно вжити заходів до того, щоб рекомендації незалежних медиків узяли до уваги та надали Саакашвілі необхідну йому медичну допомогу”, – ідеться в повідомленні.

Також сенатори рекомендують уряду Грузії приділяти першочергову увагу серйозності ситуації із Саакашвілі та враховувати наслідки для політичної стабільності Грузії.

“Настав час відкласти політичні розбіжності на користь грузинського народу. У міру того, як ця ситуація стає все жахливішою з кожним днем, зростає і ризик прорахунку, який може призвести до серйозних травм Саакашвілі або ще гіршого. Така трагедія матиме тривалий негативний вплив на демократичні прагнення. Грузії. Ми закликаємо всі сторони діяти на користь грузинського народу”, – резюмували політики.

Нагадаємо, Саакашвілі затримали 1 жовтня у Тбілісі, напередодні голосування на місцевих виборах. До цього він розмістив пост про своє повернення на батьківщину у соцмережах. Влада звинуватила його у незаконному перетині державного кордону Грузії.

Крім того, експрезидент Грузії, який на сьогодні має український паспорт, був заочно засуджений до шести років позбавлення волі в Грузії. Розгляд ще двох справ проти Саакашвілі триває.

Попри вимоги адвокатів та бажання самого Саакашвілі, пенітенціарна служба не доставляла його на судові слухання, які відбувалися у міському суді Тбілісі після його повернення. Там пояснювали це міркуваннями безпеки для Саакашвілі.

Проте його адвокати вважають, що грузинська влада боїться публічної появи Саакашвілі в залі суду і тому намагається тримати його в ізоляції.