Військовий аналітик, полковник Збройних сил України Петро Черник та полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан розповіли які можуть бути шляхи закінчення війни та скільки ще вона буде тривати.

За словами експерта, щоб назавжди вирішити проблему з росією необхідно, щоб склалися п’ять фундаментальних принципів. Інакше питання наступної російсько-української війни — це лише питання часу.

“Російська Федерація має розпастися на 25-30 держав. У них мають забрати ядерну зброю. Їх мають відсікти від нафти, газу, Сибіру, бо це дешеві ресурси, які їм дурманять голову. Україна має обов’язково вступити в НАТО. Те, що залишиться на території Московської республіки, як вони її умовно назвали, зразка 1471 року. Чому саме цей рік — це ще без Новгорода Великого, до його приєднання. Це останні картографічні обриси Московського князівства”, — каже Петро Черник.

У якій фазі та за яких обставин закінчиться ця війна, невідомо, каже військовий аналітик. На його погляд, найвірогідніший сценарій — це стискання до лінії старого розмежування і вихід на умовний новий “Мінськ-4” чи тому подібне. Умовно за точку відліку можна взяти 24 лютого 2022 року.

Тим часом, Роман Світан вважає, що шлях завершення війни в Україні єдиний — повний розгром російської армії, знищення всього її складу на нашій території. За його словами, їм треба не дати вийти в РФ, а це означає, що “серйозні” бойові дії триватимуть ще рік-півтора, до вступу України в НАТО 2025 року.

Перемога над російською армією можлива вже восени наступного року, вважає Роман Світан. Зокрема завдяки тому, що Україна “вплетена” у виборчу кампанію США.

“Білий дім зараз зацікавлений саме в такому розвитку подій. Тому ми з їхньою парадигмою будемо звіряти годинник і таким чином її виконувати”, — каже Роман Світан.