Генерал ЗСУ Сергій Кривонос вважає, що лише регулярні удари по території РФ змусять окупантів перехотіти воювати.
“Для нас завдання, аби зупинити ворога – це власними ресурсами пришвидшити виготовлення великої кількості безпілотних летальних апаратів з потужною завантаженістю по вибухових речовинах, щоб почати бомбити Росію хоча б углиб 500-800 км. Коли ми вийдемо на систематичне відпрацювання по території РФ нашими засобами, то це достатньо пришвидшить у росіян бажання закінчити війну”, – сказав генерал в ефірі Еспресо.
Екс-заступник секретаря РНБО наголосив, що поодиноких ударів недостатньо.
“А от адекватна відповідь, за кількістю ураження їхніх об’єктів, може противника зупинити. Тому, треба як найшвидше нарощувати наші спроможності по кількох напрямках. Перше – власне виробництво, а друге – дипломатичний фронт, щоб союзники надали нам засоби ураження значно більшої дальності. А ще й третє – дотиснути наших американських партнерів, щоб скоріше запрацював ленд-ліз у тому обсязі, який ми очікували, але поки що цього немає”, – додав Кривонос.
Як відомо, цього тижня відбулася чергова російська ракетна атака проти України, яку в Міноборони РФ цинічно назвали “ударом відплати” за “теракт у Брянській області”. Не вщухає істерика пропагандистів, чиновників та політиків країни-агресора: то про загрозу нападу з боку України, то в ракурсі битви за Бахмут.
На думку політолога, експерта Аналітичної групи Левіафан Миколи Мельника, яку він висловив виданню Комнтарі, те, що зараз РФ намагається створити оборонний вал проти України, проти нашого можливого наступу – це зрозуміло.
Адже, коли Кремль постійно мусує в російському інформпросторі попередження про те, що українці незабаром підуть в атаку із західним озброєнням, треба робити якісь дії. І доводиться створювати принаймні видимість готовності до оборони. Тим більше, що цього вимагає суспільство, наголошує експерт.
“Водночас, – продовжує він, – це ж суспільство не поспішає до військкоматів. Воно не бачить загрози саме собі. І в цьому, на мою думку, заслуга українського військово-політичного керівництва, яке всіляко демонструє, що ми не хочемо переходити російсько-український кордон у його міжнародно визнаному сенсі”.
Щодо інформаційної битви навколо Бахмута, слід розуміти, що тут активно працюють обидві сторони, зазначає Микола Мельник.
“Вже зрозуміло, що наше завдання – максимально виснажити окупантів, підготувати нові оборонні рубежі, дати час тим нашим частинам, які зараз освоюють натовську техніку за кордоном, підготуватися до наступальних дій. Водночас ніхто вам зараз не скаже, де саме і коли буде такий наступ, – наголошує експерт. – Але те, що він точно буде цього року – сумніватися не доводиться. РФ це розуміє. І, схоже, зробить усе, щоб втягнути Білорусь у цю війну”.
Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова пояснює:
Схоже, що російська влада намагається просто зайняти чимось населення, щоб воно не встигало думати. Чи не концентрувалося на підрахунку втрат, не дивилося, що в гаманцях порожньо, не аналізувало ситуацію (навіщо це все?!). Логіка така: роздати лопати – нехай копають!”.
Для тоталітарних країн це звичайна форма управління, зазначає експерт.
“Залякування, утримання населення у постійному стресі дозволяє легше маніпулювати суспільною свідомістю”, – констатує Тетяна Лупова.